Вчені дійшли до таких висновків, вивчивши результати 22 досліджень про коронавіруси, повідомляє The Journal of Hospital Infection.

До теми: Що таке коронавіруси та що про них відомо

Ґрунтуючись на всебічному аналізі досліджень щодо подібних збудників, таких як коронавірус SARS та MERS-CoV, вчені вважають, що коронавірус Covid-2019 може жити на поверхнях до 9 днів. Результати роботи вчених демонструють, що віруси можуть зберігатися на поверхні та залишатися інфекційними в середньому від чотирьох до п’яти днів при кімнатній температурі.

Який найкращий спосіб боротьби з коронавірусом на поверхнях

Вчені запевняють, що найкращий спосіб вбити коронавірус на поверхні – обробити її розчином 62%–72% етанолу, 0,5% перекису водню або 0,1% гіпохлориту натрію та потримати щонайменше одну хвилину.

Варто зауважити, що дослідження має обмеження, адже команда лише переглядала дослідження та дані про попередні види коронавірусів. Річ у тім, що поки що немає точних даних про новий коронавірус з Китаю. Однак науковці вважають, що новий коронавірус дуже схожий на попередні, особливо здатністю жити поза господарем та вразливістю до дезінфекційних засобів.


Міфи та правда про коронавірус/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.