Останні з таких інновацій британські винахідники представили на виставці наукових досягнень Лондонського королівського товариства.
Робо-рука дозволяє хірургам ізолювати аневризму з точністю до міліметра. Для процедури непотрібно проводити розтин, це зменшує ризик занести інфекцію і рана швидше загоюється.
“Ще донедавна видалення аневризми, зокрема у шлунку, було складною операцією, яка могла тривати до 7 годин. Наша розробка дозволяє провести процедуру значно швидше і безпечніше. За допомогою сканера ми можемо точно визначити місце розташування аневризми. А роботизована рука дозволяє пошкодити якомога менше здорових тканин і виконати операцію з надзвичайною точністю”, - розповідає спеціаліст госпіталю Сент-Томас Ґрем Пенні.
У Лондонському королівському госпіталі прагнуть, щоб студенти-медики стали справжніми професіоналами. Зокрема, вони можуть попрактикуватися на симуляторі для діагностики внутрішніх органів. Пристрій допоможе навчитися накладати шви в умовах сильної кровотечі.
“На відміну від аналогічних пристроїв, цей має тактильні сенсори. Тобто користувач може бачити на дисплеї те, що він робить, і водночас відчуває опір тканин, коли торкається їх інструментом. Все, як при реальній операції”, - запевняє науковець Лондонського королівського госпіталю Джо Менсон.
Але це ще не все. Після серії досліджень ми зробили важливе відкриття: інколи згортанню крові перешкоджає активований протеїн Це. Зазвичай, цей фермент забезпечує антитромбозну активність крові. І внаслідок травми саме він може не дати крові згорнутися.
Останні досягнення в медицині - це лише частина експозиції наукових досягнень Королівського товариства. Захід відбувається вже 150 років, цьогоріч його відвідали понад 10 000 людей.