Етанол або етиловий спирт, з яких складаються міцні алкогольні напої, впливають на всі системи організму. Вони можуть викликати порушення у функціях мозку, кровообігу, розвиток багатьох хвороб і навіть призвести до інвалідності. При досягненні певного рівня концентрації алкоголю в крові настає інтоксикація, що може призвести до смерті. Медики з Університету Торонто запропонували у журналі Nature Scientific Reports простий спосіб, який може рятувати людські життя при цьому стані.

До теми Все про похмілля: симптоми, причини виникнення та як боротися

Дослідження показало, що базову швидкість виведення алкоголю з організму можна підвищити за допомогою гіпервентиляції легенів. Вчені вже розробили спеціальний пристрій, який цьому сприяє.

Дослідники повідомили, що чим глибше і частіше людина дихає, тим більше спирту "виходить" з її організму. Але виникає проблема – під час гіпервентиляції разом з алкоголем організм виводить й вуглекислий газ. Це може призвести до запаморочення, поколювання, оніміння рук і ніг та непритомності.

Але новий пристрій може це вирішити, адже в процесі виведення спирту з організму він повертає вуглекислий газ та підтримує його нормальний рівень попри ступінь гіпервентиляції.

Важливо, що винахід досить невеликий та простий у використанні. Він складається з системи клапанів, з'єднувальної трубки, маски і невеликого резервуара зі стисненим вуглекислим газом. Все це розміром не більше, ніж звичайний наплічник.

У рандомізованому дослідженні нового способу взяли участь 5 здорових чоловіків. З'ясувалося, що нова технологія підвищує швидкість виведення спирту пропорційно його рівню в крові більш ніж втричі.

Один з авторів роботи Джозеф А. Фішер зазначив, що пристрій можна зібрати в будь-якій країні, адже для цього не потрібно будь-якого складного обладнання або комп'ютерів.

Але важливо розуміти, що перш ніж використовувати цей спосіб у клініках, він повинна пройти масштабніші дослідження.