Дослідники з Единбурзького університету в Шотландії зібрали дані з національної платформи нагляду за вакцинами країни, щоб визначити ефективність вакцин проти смерті.

Читайте також: Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

Дані всієї країни

Дослідження є першим, яке показало дані всієї країни, наскільки ефективні вакцини для запобігання летальних результатів від варіанту Дельта, який є найбільш домінуючим штамом.

Науковці проаналізували дані 5,4 мільйона людей у ​​Шотландії в період з 1 квітня по 27 вересня цього року. За цей період 115 тисяч людей отримали позитивний тест на коронавірус і зафіксували 201 смерть.

Захист вакцин від штаму Дельта

За результатами різних досліджень, ефективність вакцини від компанії Pfizer становить приблизно від 20% до 50% в захисті від зараження коронавірусів, якщо воно викликане штамом Дельта.

При цьому в перший місяць після ін'єкції рівень захисту сягає 86%, а через 6 місяців може впасти нижче 40%. Але вакцинація цим препаратом на 90% захищає від смерті. Команда також виявила, що вакцина AstraZeneca була на 91% ефективна у запобіганні смерті.

Наші дослідження показали обнадійливі результати. Вакцина залишається ефективним засобом захисту нас від смерті від найбільш домінуючого варіанту COVID-19,
– заявили науковці.

Нещодавно ізраїльські вчені проаналізували ефективність вакцинації проти коронавірусу серед підлітків, зокрема вивчали протидію штаму Дельта. Дослідження показало, що вакцина Pfizer/BioNTech проти COVID-19 є високоефективною проти мутованої версії вірусу.