Як відбувалося дослідження

Вчені з Франції вирішили дати шанс остеопатії й перевірити, чи може вона допомогти людям, які страждають від хронічних болів у попереку. Ця група пацієнтів була обрана не випадково, оскільки прихильники остеопатії часто рекомендують цей метод саме при болях в спині.

Також на тему: Що таке остеопатія та як вона може вам нашкодити

У дослідженні взяли участь близько 400 чоловіків і жінок у віці 50-55 років. Кожен з них повідомляв про хронічні болі в попереку протягом мінімум пів року. Добровольців випадковим чином розподілили на дві групи, одна з яких протягом року отримувала остеопатичне маніпулятивне лікування, а контрольна група – масаж, що імітує сеанс остеопатії. Учасники з контрольної групи не знали, що отримують фіктивну терапію.

Наскільки ефективна остеопатія

Автори дослідження вимірювали результати за допомогою Квебецького індексу інвалідності з діапазоном від 0 до 100 балів. Середній бал в групі остеопатії склав 31,5 і через три місяці знизився до 25,3, в контрольній групі – 26,1 бала після закінчення дослідження.

Через 12 місяців середня різниця у відновленні фізичної активності між групою остеопатії й "плацебо" склала 1,0 бал. За іншими показниками статистично значущих відмінностей не виявили.

У нашому дослідженні остеопатичне маніпулятивне лікування мало невеличкий ефект для пацієнтів з неспецифічними або хронічними болями в попереку. Однак клінічна значущість цього ефекту сумнівна,
– резюмували науковці.