Наталя народжувала у Хустському пологовому будинку у жовтні минулого року. Спогади, каже, не найкращі. Адже тут жінка відчуває себе не лише матір'ю, а й мішком з грошима. Перед пологами Наталя купила ліків на 200 гривень, ще тисячу заплатила після пологів за роботу лікарів. Інші породіллі платили від 200 євро.
У Наталі ж більше просто не було. Жінка додає, що у Хусті ще людські тарифи. А от у сусідньому Тячеві пологи обійдуться у щонайменше в 1 тисячу доларів. У пологовому про розцінки говорити не хочуть. Лікарі ховаються від камер. Тим часом, мама двійнят – харків'янка Анастасія – на свій пологовий не скаржиться.
Читайте також: До Дня медика: українські лікарі, які змінили світ
Діти з'явились на світ передчасно, на момент народження вага кожного не сягала і 1,5 кілограма. Тож уже більше місяця за малюками доглядають у перинатальному центрі. У цьому перинатальному центрі, окрім передчасних пологів, також приймають і тих жінок, яким раніше узагалі заборонили б народжувати.
Це – онкохворі, вагітні з вадами серця чи діабетом. Втім навіть у такому зразковому закладі кажуть – медична реформа необхідна уже давно. Після запровадження медичної реформи майбутні мами мають відчути позитивні зміни ще на рівні сімейних лікарів. Зазначу, що ведення вагітності – це лише один із багатьох нових обов'язків, які з'являться у сімейних лікарів після реформи.
Читайте також: Напередодні медреформи (3 частина): як зміниться лікування онкозахворювань та інших складних недуг
Після запровадження медичної реформи майбутні мами мають відчути позитивні зміни ще на рівні сімейних лікарів. Також плануються базовий набір медикаментів, черговий лікар та покриття усіх витрат у разі ускладнень. Водночас, за додаткові привілеї у вигляді окремої палати чи персонального лікаря доведеться доплачувати. Наразі ж це все лише перспективи майбутнього.