Тепер з'явилася нова стратегія лікування. Вона спрямована на цю проблему у надії повністю вилікувати людину.

Важливо На тимчасово окупованій Донеччині шириться сказ: вакцин бракує

(Не)виліковне захворювання

Ревматоїдний артрит відносять до невиліковних захворювань з характерним виснажливим запаленням суглобів. Терапія, яка існує, спрямована лише на пригнічення прозапального цитокіну – фактору некрозу пухлини TNF. Однак вона впливає лише на симптоми хвороби.

Тепер група американських дослідників виявила, що у людей з ревматоїдним артритом Т-клітини мають низькоефективні мітохондрії. Виявилося, що причина дисфункції – у нестачі амінокислоти аспартату.

Подальші спостереження дозволили простежити весь механізм початку хвороби. Аспартат діє посередником між мітохондріями та іншою органелою — ендоплазматичним ретикулумом (ЕР). Дефіцит аспартату сигналізує ЕР про стан стресу та провокує його розширення та надмірне продукування білків, зокрема TNF.

По суті, гіперпродукування TNF є результатом метаболічного дефекту, в результаті якого Т-клітини стають прозапальними,
– пояснила співавторка роботи Корнелія Вейанд.

Нова надія на лікування

Тепер вчені націлені на заповнення дефекту аспартату з метою придушення запального процесу в тканинах. Їхня гіпотеза відкриває можливості для повного лікування від ревматоїдного артриту.

Згідно з іншими даними, ревматоїдний артрит розвивається через дисбаланс мікробіоти кишківника. Однак результати цього дослідження не суперечать новим висновкам.

Що відомо про ревматоїдний артрит

Це автозапальне ураження суглобів, органів і тканин, яке може виникнути навіть у здорових людей. Це захворювання має хронічний прогресуючий та незворотній перебіг.

Найбільш вираженою ознакою раннього РА є позасуглобові зміни та системні симптоми. На початку розвитку РА всі показники аналізів крові можуть бути в нормі. Згодом захворювання прогресує та призводить до інвалідності, передчасної смерті.