Ще 27 березня Миколаївська обласна рада внесла зміни до бюджету для придбання медичного обладнання та дезінфікуючих засобів, інформує пресслужба СБУ.

До теми Спецоперація та перевірка алгоритмів: як МОЗ інспектувало Миколаївщину через COVID-19

Регіональні заклади охорони здоров'я мали отримати 109 мільйонів гривень додаткового фінансування. Посадовці ОДА натомість не виконали рішення облради.

Наразі у Миколаївській області не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Проте начальник управління СБУ в Миколаївській області Віталій Герсак заявив, що тестування на Миколаївщині проводили з порушеннями.

Зокрема медпрацівники використовують нестандартизовані пробірки і неякісну хімічну речовину, в яких зберігається відібраний матеріал. Ця хімічна речовина виробляється в Миколаївському лабораторному центрі МОЗ України,
– пояснив Герсак.

Він додав: всі проведені результати можуть не відповідати дійсності. А тому слід провести повторну перевірку людей, у яких є підозра на коронавірус.

Зауважимо, що через відсутність в області інфікованих на COVID-19, до Миколаєва навіть приїжджав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко з перевіркою.

Зверніть увагу У Миколаєві перевірили тести на коронавірус: усі вони виявились негативними

За підсумками він повідомив, що не може дати чіткої відповіді на запитання, чому в Миколаєві немає хворих. Медикам були надані рекомендації щодо виявлення людей, заражених коронавірусом.