Аби перевірити правильність виконання усіх алгоритмів місцевими медиками, інспектори навіть провели "спецоперацію". Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

До теми У Миколаєві перевірили тести на коронавірус: усі вони виявились негативними

На Миколаївщині ми розглядали ситуацію щодо відсутності випадків коронавірусної хвороби на території регіону. Перед цим провели вночі спецоперацію: відібрали зразки від хворих з пневмоніями, які перебували в лікарнях Миколаївської області. Відправили зразки на перевірку в іншу область, потім звірили результати,
– розповів він.

Робили це фахівці, щоб пересвідчитися що у регіоні нема приховувань COVID-19. Станом на 10 квітня в офіційній статистиці, оприлюдненій міністерством, Миколаївщина й надалі залишається єдиним регіоном, де немає зафіксованих випадків інфекції.

"Перевірили також алгоритми роботи: від дзвінка пацієнта до сімейного лікаря і швидкої, від взяття зразків для аналізу до їх передачі в лабораторії. Маємо певні проблеми в цьому алгоритмі, медикам ми вже надали рекомендації", – додав Ляшко.

Окрім того, у МОЗ сподіваються, що після інспекції на Миколаївщині будуть проводити більше тестів на виявлення COVID-19 у людей.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні? Станом на 10 квітня в державі вже виявили 2 203 підтверджених випадки інфікування COVID-19. На жаль, 69 з них врятувати не вдалося, вони померли від ускладнень, спричинених хворобою. Разом з тим, одужав 61 пацієнт. Найгірша ситуація у Києві та на Буковині. А ось замість Тернопільської на 3 місці за кількістю хворих опинилася Івано-Франківська область (254 випадки інфікування). На Прикарпатті також найвища в Україні смертність від COVID-19: 17 летальних випадків.