В Україні набирає популярності друк протезів, деталей для літаків, зброї, механізмів на автомобілі на 3D-принтерах.

Фахівці переконують, що від заводських надруковані на 3D-принтерах деталі не відрізняються за якістю, але ціна на них нижча.

Якщо зламалось, наприклад, зубчасте колесо, оригінальну деталь доведеться купувати за тисячі доларів. В той час як її можна надрукувати на 3D-принтері за 500-600 гривень,
– переконана власниця компанії 3D-друку Олена Чайка.

Надрукувати на чудо-принтері можна майже все. Наприклад, для "Укроборонпрому" виготовляють деталі для безпілотників саме в центрах 3D-друку.

Читайте також: Перша пересадка серця в Україні: вражаюче відео

Також нещодавно в Україні з'явилась перша надрукована електрогітара. Інструмент складається з трьох десятків деталей. Усі вони, окрім кілочків та струн, зроблені на 3D-принтері. Виготовлення гітари зайняло майже 60 годин.

Читайте також: Нардепи зробили перший крок до розвитку донорства

В майбутньому планується друкувати й людські органи на 3D-принтерах. Це допоможе вирішити проблему довгих черг на трансплантацію.

Ми очікуюємо на технології, які дозволять друкувати людські органи. Будуть братися клітини тканини тієї людини, якій необхідно пересадити орган, і на основі цього клітинного матеріалу буде друкуватися сам орган на 3D-принтері,
– розповів власник компанії 3D-друку Євгеній Кожуховський.

3D-друк, залежно від галузі застосування, дозволяє скоротити термін виготовлення продукції на 80%. Також у рази знижується і вартість виробництва.