Вчені з Дрезденського технічного університету (Німеччина) стимулювали пул стовбурових клітин у мозку мишей, що збільшило кількість клітин і вироблених ними нейронів.
Читайте також: До якого віку мозок продукує нейрони: вчені
Дивовижно, але додаткові нейрони можуть виживати і утворювати нові контакти з сусідніми клітинами в мозку старих мишей.
Як проводили дослідження
Аби перевірити, чи сприяє це відновленню когнітивних здібностей, дослідники провели експерименти та довели, що додаткові нейрони в головному мозку дійсно повертають когнітивні здібності.
У старших мишей з великою кількістю стовбурових клітин і нейроніввдалося відновити втрачену здатність запам'ятовувати краще, мозок у таких гризунів функціонував так само, як і мозок молодих мишей.
Вченим вдалося омолодити мозок гризунів/Фото:Unsplash
Коли вчені стимулювали стовбурові клітини в гризунів у молодому віці, вони втрачали когнітивні здібності набагато пізніше за однолітків.
Потім вчені досліджували ключову когнітивну здатність, яка втрачається, аналогічно у мишей і людей, під час старіння: навігацію.
У молодих людей область мозку, яка називається гиппокампом, має вирішальне значення для запам'ятовування місць і подій, а також відповідає за створення карт нових середовищ. Проте, люди похилого віку використовують інші структури, які більше пов'язані з розвитком звичок.
У людей також є кілька стовбурових клітин в головному мозку, і відомо, що ці стовбурові клітини значно скорочуються протягом життя. Виявлення причин, що лежать в основі когнітивного дефіциту при старінні, і їх відновлення має вирішальне значення для розуміння того, як завадити процесам старіння,
– говорить професор Федеріко Калегарі, автор дослідження.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.