Що треба знати про кольорові лінзи

Щоб правильно підібрати лінзи, зверніться до офтальмолога. Фахівець допоможе підібрати відповідний бренд, розмір лінз і оцінити, як ваші очі на них реагують.

Також на тему: Сіпання ока: чому виникає та що робити

Неправильна посадка лінз може призвести до серйозних пошкоджень і навіть розвитку сліпоти. За кордоном костюмні лінзи вважаються медичними виробами та вимагають обов'язкового рецепта, незалежно від того, коригують вони зір чи ні. Не варто купувати лінзи на блошиних ринках і в косплей-магазинах, це небезпечно. Самі лінзи можна купити в оптиці або в інтернет-магазині (звірившись з рецептом лікаря).

Неправильно підібрані за розміром лінзи можуть викликати потертість або виразку рогівки. Костюмні лінзи також можуть пропускати менше кисню в очі, тому що пігменти, використовувані для додавання кольору, роблять лінзу менш повітропроникною, що призводить до виникнення дискомфорту і почервоніння.

Зверніть увагу на коефіцієнт проникнення кисню у лінз, у нього досить великий розкид: для комфортного носіння значення цього коефіцієнта повинно бути 80-130 одиниць.

Небезпека кольорових лінз

Правильно підібрані кольорові лінзи безпечні, вони не псують зір і не призводять до травм очей, якщо дотримуватися правил носіння та догляду.

Костюмні лінзи носять практично так само, як звичайні контактні, вони навіть бувають з діоптріями. Єдина різниця – це сам колір. Якщо ви звикли носити контактні лінзи, то у вас не має виникнути проблем з носінням кольорових. Деяким людям кольорові лінзи здаються менш зручними, тому що вони можуть бути трохи товщі, але зазвичай різниця незначна.

Якщо ваші костюмні лінзи щільні й повністю закривають зіницю, краще не надягайте їх для виходу на вулицю, особливо в темний час: лінзи можуть обмежити вашу здатність бачити транспорт, людей та інші перешкоди. Носіть такі лінзи в добре освітлених безпечних місцях.