Паспорти дискримінуватимуть людей, які не мають змоги вакцинуватись

Під час брифінгу у Женеві представники ВООЗ пояснили свою рекомендацію тим, що у світі досі проблеми з поширенням COVID-вакцин, тому введення паспортів вакцинації для подорожей створює дискримінацію тих, хто ще не має змоги вакцинуватися.

До теми Час подбати про вітамін D: готуємося до сезону застуд

Ми не хочемо, щоб паспорти щеплення використовувалися як умова для подорожей, через брак рівного розподілу вакцин. Це було б засобом дискримінації і не допомогло б,
– сказав глава ВООЗ Тедрос Габреісус.

З часом ВООЗ схвалить COVID-паспорти

Однак з часом, коли проблема з доступом до вакцин буде вирішена, ВООЗ готова буде підтримати запровадження таких паспортів.

За даними глави ВООЗ, станом на сьогодні у світі зроблено 5,7 мільярда щеплень проти коронавірусу. Він наголосив, що лише 2% від цієї кількості приходиться на Африку.

Паспорти вакцинації: актуально про головне

  • Країни Європи схвалили введення паспортів вакцинації, які свідчать про імунізацію проти коронавірусу. Такі документи скасовують необхідність здачі ПЛР-тестів під час подорожей країнами ЄС.
  • Зокрема, Українські COVID-сертифікати одними з першими отримали визнання Євросоюзу.
  • Отримати документ можуть ті українці, які пройшли через 2 дози вакцинації. Згенерувавши документ у Дії, чи дійсний сертифікат – перевірятимуть по QR-коду.
  • Велика Британія не вимагатиме паспорти вакцинації для відвідування нічних клубів і масових заходів. COVID-документи також не потрібні для туристів після повернення з деяких країн.

Які привілеї отримають вакциновані українці / Інфографіка 24 каналу
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу