Для світових лідерів у виробництві препарату проти COVID-19, зокрема й фармацевтичної компанії Pfizer, фінансові ризики можуть бути значними. Тож виробники зацікавлені у якості вакцини та відсутності побічних ефектів. Про це в ефірі 24 каналу розповів професор та президент асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.
Актуально Китайська вакцина Sinovac показала ефективність до 97%
Він наголосив, що важливим є використання вакцини, яка пройшла усі фази клінічних випробувань. Проте Сергій Дубров зазначив, що навряд чи Україна отримає вакцину у січні 2021 року.
Водночас він повідомив про можливості зберігання вакцини в Україні – робоча група МОЗ вже прийняла технічні вимоги щодо обладнання морозильних камер з температурою у -70 градусів.
Для транспортування вакцини є необхідний авіатранспорт, вже проголосовані технічні вимоги та передбачене фінансування, сказав президент асоціації анестезіологів України.
Також професор розповів про відповідну логістику щодо препарату, зокрема не можна більше, ніж 4 рази витягувати вакцину з температурних контейнерів.
Ймовірність підробки вакцини
Водночас Сергій Дубров зазначив, що у випадку придбання вакцини за бюджетний кошт – ризиків підробки практично немає. Однак професор додав, що про ймовірність ризику можна говорити, якщо буде можливість придбати препарат проти коронавірусу в дистриб'ютора.
На жаль, дія вакцини – не на все життя. Імунітет не є довічним, лише 3-6 місяців з того, що можна проаналізувати,
– сказав президент асоціації анестезіологів України.
Водночас Сергій Дубров наголосив на певному позитивному впливі карантину вихідного дня. "Порівнюючи дні різних тижнів, ми бачимо що кількість нових випадків захворювання на COVID-19 менша. Кількість осіб, які одужали, на 2 тисячі перевищує кількість нових випадків інфікування", – зауважив професор.
Вакцинація проти COVID-19 в Україні: головне
- Україна може отримати приблизно 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу з ініціативи COVAX. Держава домовилася про це з компанією Pfizer.
- Постачання вакцини компанії очікують вже на початку другого кварталу 2021 року.
- В Україні у 2021 році мають намір вакцинувати від COVID-19 50% населення. Проте спочатку щеплення робитимуть медикам, військовослужбовцям та соціальним працівникам.
Чи готові українці вакцинуватися / Інфографіка 24 каналу