Про це повідомив на прес-конференції заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Читайте також: Медики внесли суттєві правки у перелік хвороб світу

За посиланням можна також перевірити наявність ліків у тій чи іншій лікарні. Відповідні списки мають бути розміщені й на інформаційних стендах лікарень.

У додатку можна також перевірити, чи включений конкретний препарат у програму "Доступні ліки".

ліки контроль
Додаток "Ліки контроль"

"Коли користувач шукає препарат, йому випадає список препаратів. І ті ліки, які беруть участь у програмі "Доступні ліки", позначені логотипом цієї державної програми. Можна зайти у картку препарату, подивитися на яких умовах можна отримати цей препарат і також перейти до покрокової інструкції, як саме отримати "доступні ліки". І так само щодо Нацпереліку", – розповіла голова правління ГО "Ліки Контроль" Наталія Гуран.

У випадку, якщо вам відмовляються надати ліки з цього переліку безкоштовно – слід писати скаргу.

Кожен пацієнт повинен знати, які ліки йому гарантує держава. Він повинен отримати їх в повному обсязі на весь курс лікування. Завдяки новому модулю в програмі "Ліки контроль" пацієнти зможуть дізнатися, які препарати їм гарантуються безкоштовно і з'ясувати, чи не забули про них сказати в лікарні,
– зазначив Ілик.

Директорка програми "Громадське здоров'я" Вікторія Тимошевська, наголосила, що міжнародний фонд "Відродження" має намір забезпечити фінансову підтримку роботи і розвитку цього додатка. Зокрема, найближчим часом фонд планує завершити розробку автоматизованої електронної скарги на випадок, якщо пацієнт не отримав в лікарні ліки, що входять до Нацреєстру.