У МОЗ провели розрахунки, на чому можна заощадити, аби дістати більше коштів на вакцинацію проти коронавірусу в Україні. Про це під час брифінгу розповів очільник міністерства Максим Степанов, повідомляє 24 канал.

До теми В Україні наступного тижня протестують систему запису на вакцинацію проти коронавірусу

За словами Степанова, поки що МОЗ може додатково виділити до 2,3 мільярда гривень. Зокрема, й шляхом економії на закупівлі лікарських засобів.

Максим Степанов
“Ми розуміємо, що цієї суми буде недостатньо. Тому зараз в екстреному порядку МОЗ шукає шляхи отримання коштів на придбання вакцини від COVID-19. Ми провели свої розрахунки, що ми можемо заощадити, провели відповідні консультації з урядом і вийшли на те, що в змозі акумулювати в цьому році на придбання вакцин до 2,3 мільярда гривень. Це гроші, в тому числі, на приклад, за рахунок економії на закупівлі лікарських засобів".

Скільки українців потребують вакцинації проти коронавірусу в першу чергу

Степанов зауважив, що усі громадяни України повинні мати доступ до вакцин. Але в першу чергу потрібно вакцинувати людей з груп ризику, насамперед: медики, військові, працівники нацполіції, освітяни, літні люди або громадяни супутніми захворюваннями.

Згідно з підрахунками МОЗ, загальна кількість людей становить близько 21 мільйона. Саме така кількість людей потребує щеплення на різних етапах вакцинації.

У п'ятницю 18 рудня Максим Степанов планує підписати проєкт Постанови "Про Національний план вакцинації населення України проти COVID-19".

Вакцинація проти коронавірусу в Україні: що відомо

  • Перші 8 мільйонів доз вакцин Україна отримає упродовж перших 6 місяців 2021 року.
  • Першими безкоштовну вакцину отримають медики, які перебувають на полі боротьби з COVID-19. Наступними будуть усі інші медичні працівники, а також освітяни, військові та правоохоронці.
  • Згодом вакцинуватимуть ті категорії населення, які перебувають у підвищеній групі ризику.
  • У МОЗ заявили, що в майбутньому безкоштовну вакцину отримають всі громадяни України.