За словами керівництва Медзакупівель, фінансування держпідприємства заблоковано. Про це гендиректор Медзакупівель України Арсен Жумаділов написав у вівторок, 5 січня, на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також ВООЗ надішле експертів до Китаю, аби вивчити походження COVID-19

Зараз ми знову без фінансування. Тепер це не тільки питання закупівель цього року. Це також питання безперервності поставок і відвантажень ліків і засобів індивідуального захисту, встановлення медичного обладнання в опорних лікарнях країни, роботи інформаційно-аналітичних систем тощо. Викручування рук за рахунок інших,
– заявив Жумаділов.

У "Медзакупівлях" повідомили, що через блокування вони не можуть приймати та розвозити ліки і медвироби, закуплені за державними програмами МОЗ. До прикладу, за такими напрямами, як дитяча та доросла онкологія, ДЦП, розсіяний склероз, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених.

Крім того, це стосується засобів індивідуального захисту і товарів, що закуплені для протидії коронавірусу. Керівництво додало, що подібна ситуація вже мала місце у 2020 році.

Скандал між МОЗ та "Медзакупівлі": що відомо

  • 3 січня Арсен Жумаділов звинуватив Степанова в тому, що він неправомірно вимагає від "Медзакупівлі" погоджувати всі закупівлі вакцин проти COVID-19 із МОЗ та вручається в переговори.
  • Тоді він додав, що якби не дії МОЗ, нині Україна могла б мати вже 2 контракти про закупівлю 2 різних вакцин.
  • Як розповів керівник "Медзакупівель", Україна могла отримати вакцину від Sinovac щонайменше на 1 долар США дешевше за 1 дозу препарату.
  • Жумаділов підкреслив, що ще з весни 2020 року МОЗ повинно було підписати принаймні 4 – 5 угод із кількома виробниками, які тоді розробляли вакцини за різними технологіями. І необхідно було прописати вичерпний перелік вимог до вакцин, які можуть стати підставою для неприйняття товару.