У МОЗ запевняють, що до кінця поточного тижня в рамках ініціативи COVAX в Україну мають надійти понад 705 тисяч доз вакцини AstraZeneca.

До теми Скількох українців вакцинували від коронавірусу за минулу добу

Препарат виробляється в Італії і має торговельну назву AstraZeneca. Він вже отримав дозвіл на використання у ЄС, Великобританії, Індії та Канаді, схвалила його і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ),
– йдеться в повідомленні МОЗ.

Вакцина надійде в рамках COVAX

  • Вже до кінця поточного тижня в рамках глобальної ініціативи COVAX до України мають надійти понад 705 тисяч доз вакцини AstraZeneca.
  • Вона буде призначена для вакцинації другою дозою тих, в кого минув інтервал у 12 тижнів після першого щеплення.
  • Вакцинацію препаратом проводитимуть передусім працівникам закладів охорони здоров'я, учасникам Операції об'єднаних сил (ООС) на Сході України, соціальним працівникам, священнослужителям, співробітникам МВС, СБУ, людям віком від 65 років.
  • Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувалися залишковими дозами, або громадські діячі, запевнили в МОЗ.

Вакцини AstraZeneca різного виробництва

У відомстві наголосили, що усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.