Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснив, що попри те, що здається, що діти почали хворіти на коронавірус частіше якщо аналізувати у відсотковому діапазоні, то зростання немає.

Увага Обов'язкова вакцинація: довідку про протипоказання видаватимуть сімейні

Віктор Ляшко – очільник МОЗ

“Зараз у нас за кількістю, здається, ніби відбувається зростання. Можна побачити, що діти хворіють, адже в статистику потрапляють діти. Але якщо дивитися у відсотковому відношенні до всіх людей, які захворіли, то побачимо, що в нас – діапазон 7 – 10%”.

За словами Віктора Ляшка, наразі ситуація із захворюваністю серед дітей така ж, як була навесні. Суттєвого зсуву захворюваності саме в дитячий вік, від 0 до 18-ти, в Україні не зареєстровано.

До слова, впродовж минулої доби в Україні захворіли на коронавірус 12 983 людини, серед них 1 105 дітей.

Чи треба вакцинувати проти COVID-19 дітей

Очільник МОЗ пояснив, що наразі в пріоритеті вакцинація дорослого населення. Мета – принаймні 70% населення.

80% летальних випадків від коронавірусу зафіксовано серед людей віком 60+, тому ця вікова група є пріоритетною і для вакцинації,
– зауважив Віктор Ляшко.

Що відомо про вакцинацію дітей проти COVID-19?

В Європі наразі розглядають вакцинацію дітей проти коронавірусу у віці від 5 до 12 років препаратом Pfizer і BioNTech. У травні регулятори в США та ЄС схвалили вакцину Pfizer для підлітків від 12 до 15 років. Щодо України, то у МОЗ дозволяють вакцинувати дитину у віці від 12 років препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech, але поки в індивідуальному порядку, при потребі, зокрема у випадку супутніх хвороб і високих ризиків інфікування.

МОЗ затвердило нові правила адаптивного карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу