Для ухвалення цього рішення українські експерти проаналізували рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами.

Також на тему: Греція надасть Україні 100 тисяч доз вакцини проти коронавірусу

Менший інтервал між дозами вакцини

Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів,
– повідомили в МОЗ.

У новому дослідженні, яке відбувалось в Туреччині, вводили вакцину з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів. Вчені виявили рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%

Тому МОЗ рекомендує медикам, які щеплюють населення, запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої. До того ж самі пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення швидше.

На передодні МОЗ з посиланням на дослідження індонезійських медиків опублікувало нові дані ефективності вакцини CoronaVac. Згідно з ними, китайська вакцина на 96% запобігає госпіталізації при зараженні коронавірусом.

CoronaVac в Україні

Джерело: МОЗ

  • CoronaVac – це інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, "знешкоджений" вірус, організм реагує на нього та виробляє імунітет.
  • 1 червня 2021 року ВООЗ схвалила її для екстреного застосування.
  • Україна отримала 5 677 756 доз вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech.
  • Майже 1,18 мільйона українців вже щепилися цією вакциною.
  • Розробники заявили, що для літніх людей потрібна третя бустерна доза препарату.