Про це розповіла завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення лікарні Світлани Піддубної. За її словами це рідкісне явище у дітей.

Також на тему Залякування і цькування жінок через аборти: в Росії випустили методичку для гінекологів

Кіста з зубами та волоссям

Пацієнтка звернулася до дитячого гінеколога зі скаргами на болі внизу живота та відсутність менструації. Під час обстеження лікарі виявили кісту на лівому яєчнику, і вирішили провести лапароскопічне видалення через три невеликі проколи в черевній стінці. Цей метод має численні переваги, включаючи швидше відновлення та кращий косметичний ефект.

Під час операції лікарі знайшли всередині кісти шкіру, волосся та зуби. За словами Світлани Піддубної, такі кісти, відомі як дермоїдні, формуються через гормональні порушення та можуть містити різні тканини.

Важливо відзначити, що дермоїдні кісти у дітей є дуже рідкісним явищем. Пацієнтку вже виписали з лікарні, і її стан оцінюється як задовільний.


Процес операції / Фото Центральна лікарня м.Нововолинськ

Чому виникають кісти в яєчниках

Кіста яєчника – це заповнений рідиною мішок, який утворюється на яєчнику. У нормі в цьому органі щомісяця виростають фолікули. Вони виробляють гормони естроген та прогестерон і при овуляції виділяють яйцеклітину. Якщо фолікул продовжує рости, утворюється функціональна кіста.

Функціональні кісти бувають двох типів: фолікулярна – виникає, коли фолікул не розривається і не випускає яйцеклітину, а продовжує рости; кіста жовтого тіла – утворюється з фолікула, який випускає яйцеклітину і починає виробляти естроген та прогестерон для зачаття.

Інші кісти утворюються внаслідок аномального росту клітин та зустрічаються набагато рідше.

Фактори ризику розвитку кісти яєчника включають:

  • гормональні порушення, для лікування яких приймають препарати, що викликають овуляцію, – кломіфен;
  • вагітність. Іноді кіста, що утворюється при овуляції, залишається на яєчнику протягом усієї вагітності;
  • ендометріоз – стан, який викликаний розростанням ендометрію за межами матки, у тому числі на яєчниках;
  • тяжку інфекцію в ділянці тазу;
  • попередню кісту яєчника.