Висновки охоплюють 2021 – 2023 роки, їх оприлюднили у НАЗК, інформує 24 Канал. Наголошують, що за вказаний період чітко прослідковується щорічна зміна однієї з 5 статей Розкладу хвороб, які найчастіше застосовували.

До теми НАЗК назвало дві області, де найбільше непридатних осіб для служби

Зокрема, у 2022 році хвороби хребта замінили короткозорість або далекозорість, а у 2023 році хвороби, зумовлені ВІЛ, замінили хвороби хребта.

Відтак, упродовж двох останніх років, окрім хвороб хребта, короткозорості та далекозорості, до переліку п'яти найчастіше діагностованих увійшли:

  • хвороби щитоподібної залози;
  • гіпертонічна хвороба III стадії;
  • серцева недостатність II-Б-III стадії при ішемічних хворобах серця, діагностування та підтвердження яких є складним та потребує проведення значної кількості лабораторних та інструментальних досліджень.

Зазначені хвороби не мають яскраво вираженого зовнішнього прояву, що дає змогу використовувати такі діагнози для корупційних практик,
– зауважують у НАЗК.


Хвороби, які найчастіше діагностували непридатним до служби чоловікам / Інфографіка НАЗК

Радимо прочитати Непридатний до служби за здоров'ям: що зміниться у рішеннях ВЛК

Реформування ВЛК: головне

Раніше голова НАЗК Олександр Новіков заявив, що регулювання роботи військово-лікарських комісій є недосконалим, а збільшення їхньої кількості вдвічі лише збільшить удвічі корупцію.

Ярина Чорногуз виступила за мобілізацію 100 тисяч жінок

Ярина Чорногуз – захисниця та поетка – виступила за мобілізацію 100 тисяч жінок. Військова наголосила, що вони могли б виконувати бойові завдання. Зважаючи, що тисячі жінок вже й так продемонстрували, що є дуже ефективними на фронті. Звичайно, необхідно зважати на фізичні можливості, бажання та професійні навички.

Чорногуз наголосила, що є різні категорії жінок. Зокрема, фактично будь-яка жінка, яка щодня працює з гаджетами або водить авто, якщо забажає, то стати чудовою штурманкою дрона. Окрім того, є жінки, які не бояться крові, та зможуть відмінно дбати про здоров'я інших людей. Якщо до цього додати фізичну витривалість, жінка зможе бути бойовою медикинею. Також деякі жінки можуть стати піхотинками чи розвідницями.

Загалом є багато справ, до яких можна залучати жінок.

"Від спиляння дерев, побудови бліндажа, відкриття цинків з боєкомплектом різними засобами, роблення перекриття, розведення вогню, заготівлі дров, до елементарних навичок проведення електрики. Бо в нашому суспільстві чоловіків вчать цього змалечку, а жінок убезпечують від цього фразами: "Це не жіноча справа". Проте в дорослому віці можна надолужити. Це не придумати з нуля космічний корабель, а просто справа навички", – додала військова.

Чорногуз наголосила, що – це абсолютно реально.