Міф: антиперспіранти або дезодоранти можуть викликати рак грудей
Правда: немає доказів, які пов’язують використання антиперспірантів або дезодорантів з раком грудей. Деякі звіти припускають, що ці продукти містять шкідливі речовини, такі як сполуки алюмінію та парабени, які можуть всмоктуватися через шкіру або потрапляти в організм через порізи, викликані голінням, але наявні докази свідчать, що ці речовини не викликають рак.
Читайте також: Як вчасно розпізнати інсульт і врятувати життя: головні ознаки та причини
Міф: мікрохвильова їжа в пластикових контейнерах і упаковках виділяє шкідливі речовини, що викликають рак.
Правда: пластикові контейнери та обгортки, позначені як безпечні для використання в мікрохвильовій печі не можуть нашкодити вашому здоров'ю. Вам слід уникати пластикових контейнерів для мікрохвильової печі, які не призначені для неї. Вони можуть розплавитися і потрапити в їжу.
Міф: люди, які хворіють на рак, не мають їсти цукор, бо він може спричинити прискорений розвиток раку
Правда: потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти зв’язок між цукром у дієті та раком. Усі види клітин, у тому числі ракові, залежать від глюкози, з якої вони отримують енергію. Але цукор не впливає на швидкість росту ракових клітин. Аналогічно, відмова від цукру не сповільнює їхній ріст.
Дані свідчать про те, що споживання великої кількості цукру пов’язане з підвищеним ризиком деяких видів раку, в тому числі раку матки, шийки матки, ендометрію, яєчників, молочної залози, товстої кишки, прямої кишки, стравоходу, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, нирок і простати.
Міф: Рак заразний
Правда: вам не потрібно уникати людей, які хворіють на рак, вони не заразні. Можна торкатися і проводити час з ними, можливо, ваша підтримка ніколи не буде ціннішою.
Хоча сам по собі рак не є заразним, іноді віруси можуть призвести до розвитку раку. Це ВПЛ та гепатит B або C. Поговоріть зі своїм лікарем щодо вакцин та інших способів захисту від цих вірусів.
Рекомендовані скринінги для чоловіків / Інфографіка 24 канал