Як заявив очільник МОЗ Максим Степанов, напад на медичних працівників повинен суворо каратись. Таку думку він висловив під час ранкового брифінгу 22 грудня, повідомляє 24 канал.

До теми У Києві чоловік напав на працівниць швидкої: обидві потрапили до лікарні

Відповідний законопроєкт вже розроблений та поданий до парламенту.

Максим Степанов
“Також ще розробили зміни до законів і зараз вони проходять погодження. Вони передбачають у разі потреби і за викликом медичного працівника супровід Національної поліції для здійснення виклику і своєї роботи".

Напади на медичних працівників в Україні

  • 23 грудня у Києві нетверезий чоловік викликав собі швидку медичну допомогу. На виклик прибули дві медичні працівниці, на яких він напав. Внаслідок побоїв 24-річна фельдшерка та 63-річна медсестра отримали травми. Зловмисника затримали й доставили в управління поліції.
  • Вечері 13 грудня у Хмельницькій області 39-річному чоловіку матір викликала швидку допомогу. Натомість пацієнт зустрів медиків з пневматичною рушницею й здійснив 20 хаотичних пострілів у їхній бік. Щоб затримати кривдника, довелося викликати спецназ.
  • 25 травня у Києві напали на лікаря Національного інституту раку Анатолія Шудрака. Невідомі вдарили його в обличчя та потилицю, ймовірно, кастетом. Напередодні комісія, в яку входить Шудрак, зафіксувала в інституті нестачу матеріалів на майже на 9 мільйонів гривень.

Це далеко не єдині напади на медичних працівників в Україні. Такі випадки впродовж року неодноразово фіксували й на Львівщині, а також траплялись у Харківській, Тернопільській та Одеській областях.