За страшною назвою насправді ховається процедура без скальпелю і операційної, і яка тим не менше вимагає тривалої реабілітації.

У світі їх проводять близько 50 тисяч і з часом таких трансплантації стає все більше. Найчастіше її застосовують при лікуванні раку крові, анемії, серйозних порушеннях імунітету та злоякісних пухлинах.

В чому ж така унікальність кісткового мозку? Розташована у порожнинах стегнових кісток, хребті та черепі – ця м'яка тканина містить стволові клітини, з які власне й виробляють три різновиди клітин крові .

При анемії чи лейкозі відбувається збій і потрібних клітин виділяється або менше норми, або ж вони дефектні. Тоді й постає питання трансплантації.

На першому етапі починається пошук донорів – зазвичай це найближчі родичі, а бажано брат чи сестра.

Читайте також: Як найефективніше попереджати небезпечні хвороби

Нерідко сам пацієнт стає донором для самого себе. Це можливо у стадії ремісії або ж якщо хвороба не зачепила кістковий мозок. А бо ж і третій варіант, коли з ураженого кісткового мозку видаляють усі хворі клітини. Забір кісткового мозку відбувається в операційній при загальному наркозі.

Декілька проколів шприцом і лікарі забирають від літра до двох кісткового мозку. Звучить багато, а насправді це лише 2% від загального об'єму. Донор відчуватиме невеликий дискомфорт і наступного дня випишеться з лікарні.

А тим часом пацієнт протягом декількох тижнів проходить інтенсивний курс хіміотерапії, що знищує його кістковий мозок і ракові клітини. А вже за день-два відбувається пересадка. І що найприємніше, ця процедура практично нічим не відрізняється від переливання крові і проходить у палаті пацієнта, а не в операційній.

З цього моменту починаються тижні суворого нагляду. Оскільки хіміотерапія пошкодила імунітет пацієнта, весь персонал і відвідувачі повинні мити руку, носити маски та халати. Це зменшить ймовірність його заразити.

Читайте також: У наступні 10 років кількість хворих на рак у світі істотно зросте

Після пересадки пацієнт пробуде ще місяць-другий у госпіталі і як тільки аналізи стануть позитивними – його випишуть. А от за рік пересаджений кістковий мозок функціонуватиме, як власний.

Процедура пересадки кісткового мозку є доволі складної, тому слід ретельно обирати лікарів, яким довірите своє життя.

Турецькі спеціалісти володіють багаторічним досвідом у цій галузі, при чому, як для дорослих, так і дітей, а процент успішних пересадок відповідає аналогічним показникам кращих світових клінік.

Важливо пам'ятати, що цей вид трансплантації вимагає високопрофесійної команди – лікарів та медсестер, які можуть миттєво розпізнавати можливі ускладнення та побічні ефекти і правильно на них реагувати.

Близько третини турецьких лікарів навчались чи здобували практику у провідних клініках Європи та США, а разом з тим вартість цієї трансплантації у Туреччині доступніша, аніж у клініках зазначених країн. За останні роки Туреччина перетворилась на одного з лідерів медичного туризму в Європі.

До турецьких спеціалістів щороку звертається більше 700 тисяч іноземних пацієнтів, тож країна впровадила для них зручну інфраструктуру. Не менш важливо й те, що протягом тривалої процедури, пацієнту не доведеться перейматись візовим режимом.