Уже за 10 років кількість пацієнтів поповнюватиметься на 19 мільйонів. Причини такого стрімкого зростання криються як у збільшенні самого населення, так і в його старінні.

В доповіді медики наголосили: щонайменше третину з цих випадків можна буде уникнути, якщо вже сьогодні змінити свій спосіб життя. У чорний список лікарів прогнозовано потрапило куріння, воно на третину збільшує ризик недуги, таку ж небезпеку приховує надмірна вага.

На третьому місці неправильне харчування. Погіршують сумні показники раку й забруднене повітря, пізнє батьківство та відмова від грудного вигодовування.

Попри активне обговорення раку, більшість людей мають хибне уявлення про його причини. До прикладу, половина британців не підозрювала, що напівфабрикати та фаст-фуд здатні викликати хворобу. А третина була переконана, що на хворобу впливають переважно гени та спадковість. Однак, така ймовірність становить тільки 10 %.

Утім, лікарі зізнаються, навіть якщо людина веде абсолютно здоровий спосіб життя, то це не може виключити ймовірність раку, адже у 60% випадків вони взагалі неспроможні пояснити причину недуги.

Читайте також: В Україні набирають популярності пластичні операції

Людські тканини постійно оновлюються, а для цього клітинам потрібно ділитись. І ось тут тільки доля вирішує, чи в момент поділу виникне збій у ДНК, який зумовить утворення ракової пухлини чи ні.

Кожного року у світі впроваджуються нові підходи до оперативних втручань, до хіміотерапії, застосування методик трансплантації кісткового мозку. В Україні вони з'являються із запізненням на декілька років. Однією з країн, що може похвалитись новітніми методами лікування раку є Туреччина.

Вже декілька років тут використовують новітню технологію кіберножа, що дозволяє скеровувати потрібні дози випромінювання виключно на пухлину, при цьому не зачіпаючи сусідніх органів чи тканин. До прикладу, без трепанації черепа він може видалити пухлину розміром до 7 см за максимум півтори години. Зараз лише 5 клінік Європи мають таку технологію.

Ще одним інноваційним рішенням променевої терапії та радіохірургії є технологія TRUEBEAM. Вона дає більшу дозу опромінення, але за значно менший час, що посилює ефективність лікування. Для порівняння стандартна процедура променевої терапії триває 10-15 хвилин. А з TRUEBEAM – лише 2 хвилини.

Не менш важливим для успішного лікування онкопацієнтів є взаємодія онкологів, рентгенологів, імунологів та лаборантів. У Туреччині ви знайдете весь комплекс професійних лікарів, кожен третій з яких навчався в Європі та США.

Разом з тим лікування раку у Туреччині доступніше, ніж в інших країнах Європи. До прикладу курс хіміотерапії у половину дешевший, ніж у Європі чи США. А відсутність візового режиму та зручне авіасполучення дозволить без зволікань розпочати лікування.