Таку заяву зробив директор центрів по контролю і профілактиці захворювань США Том Фріден під час виступу перед конгресом, повідомляє ВВС.

За словами Фрідена, дослідження, які проводили над двома немовлятами з аномально маленьким головним мозком, показали, що вірус передався їм від матерів. Малюки померли невдовзі після народження.

При цьому вчений наголосив, що зв'язок між вірусом і порушеннями діяльності мозку немовлят поки що повністю не доведений.

Наразі медики в низці лабораторій світу намагаються створити вакцину проти віруса Зіки.

Читайте також: Понад 50 видів комах, які переносять вірус Зіка, водяться в Україні.

Нагадаємо, епідемія вірусу спалахнула в Бразилії на початку цього року. Наразі вірус, який передається людині москітами, вразив не менше 4 тисяч латиноамериканців.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах лихоманки Зіка загрозою світового масштабу. Надання такого статусу сигналізує про серйозність спалаху вірусу. Вакцини від недуги поки що немає.

Вірус активно поширюється у країнах Африки й Латинської Америки, однак його вже зафіксували й у Європі. ВООЗ попередила про збільшену з настанням весни небезпеки поширення вірусу Зіка в Європі.