Про це під час брифінгу 24 листопада сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Також майже 30% ВІЛ-позитивних українців не знають про свою недугу.

Увага Народила здорову дитину: жінка повністю вилікувалася від ВІЛ без жодного лікування

Віктор Ляшко – глава МОЗ

"За оціночними даними, в Україні приблизно мільйон людей не знають про наявний у них гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус".

Річ у тім, що через пандемію суттєво знизився рівень тестування ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів.

"Це знижує рівень виявлення цих хвороб і відтерміновує доступ до лікування. Препарати для лікування і ВІЛ-інфекції, і вірусних гепатитів закуповуються за кошти державного бюджету, є в наявності та повністю безкоштовні для українців", – наголосив Ляшко.

Що таке гепатит

Гепатит – що це?
Це захворювання печінки запального характеру. Може спричиняти цироз та карциному. Вірусні гепатити В та С є причиною 96% усіх випадків смертей, зумовлених гепатитами.

Не забувайте, що проти вірусного гепатиту С вакцини не існує. Гепатит В зараз невиліковний, тоді як гепатит С виліковний.

Центр громадського здоров'я МОЗ у серпні 2020 року повідомив, що в Україні приблизно 1,3 мільйона осіб інфіковано гепатитом С та понад 500 тисяч – мають гепатит В.