"Британський" штам коронавірусу передається значно легше. Тож контакти з носіями стали небезпечнішими.

До теми Британський штам коронавірусу втричі заразніший і розповсюджений в Україні, – Степанов

Перш за все, на напруженій вулиці неможливо тримати дистанцію в 1,5 метра. За кілька хвилин на вас встигнуть дихнути від десятка людей з достатньо близької відстані. Так, контакти короткочасні, на кілька секунд, але їх багато. З такою фоновою захворюваністю, як у нас зараз, ймовірність бути "обдиханим" носієм дуже висока,
– заявив Семен Єсилевський.

Також він зауважив, що коли маски всередині приміщення обов'язкові, а зовні ні, то поруч з такими місцями утворюються "буферні зони". До прикладу, біля дверей, де люди зупиняються, аби зняти або одягнути маску. А будь-яка зупинка потоку – це скупчення людей.

Люди без масок стають у черзі біля лотків вуличних торговців, а також в коридорах до магазинів, де панічно шукають маску, аби натягнути на ніс. І весь цей час вони дихають одне на одного.

Те саме стосується і лобі в метро, коридорів, ліфтів: все це найближчі кімнати, де люди, які бігли з вулиці без масок, намагаються її там одягнути. І неминуче дихають один на одного. Якщо людина прийшла з вулиці вже в масці, то всі ці місця стають безпечнішими.

Також він зауважив, що значно простіше розвинути звичку "перед виходом з квартири одягну маску, після приходу з квартири – зняв", ніж пам'ятати, що треба одягати перед будь-яким натовпом всередині або зовні приміщення.

Природно, що ходити в масці в безлюдному парку або бігати в ній на одинці на стадіоні – це ідіотизм. Але ось ключове слово – наодинці. Київські парки на вихідних не відрізняються з точки зору щільності потоку людей від напруженої вулиці. Наприклад, на Оболонській набережній в неділю мені особисто комфортніше ходити в масці, ніж без неї,
– розповів Єсилевський.

Хоч вчений заявив, що це не буде належним чином ні виконуватись, ні контролюватись. Він підкреслив, що "все це виключно академічне обґрунтування".