Це найпоширеніший вид артриту і саме він, за словами Американської асоціації ортопедів, є найрозповсюдженішою причиною інвалідності, зазначивши що тільки в їхній країні на нестерпний біль у колінах скаржаться 15 мільйонів людей.

Остеоартроз вражає насамперед хрящові тканини суглобу — їхня товщина поступово зменшується, аж доки кістки не починають тертись одна об одну. Досі невідома основна причина цієї хвороби, але існує декілька факторів, що вводять вас у зону ризику. По-перше, вік. Майже половина людей за 60 років і фактично всі після 80-ти хворіють остеоартритом. Далі йдуть спадковість, зайва вага та травма коліна.

На початкових етапах симптоми непомітні. Іноді людину нічого не турбує, навіть коли рентгенівський знімок показав суттєві зміни у хрящі. З часом пацієнти скаржаться на біль, коли стоять, підіймаються по сходах чи встають з крісла. В критичних випадках біль може навіть будити пацієнта посеред ночі.

Як тільки хворобу діагностували, пацієнту вводять стероїди або протизапальні ін'єкції, що зупиняють руйнування хряща. Якщо ж медикаметозне лікування не допомагає, або ж у пацієнта є протипоказання, проводять цілковиту заміну суглоба на штучний імплант. Це дієвий спосіб, який, щоправда, вимагає складної операції з переливанням крові, а потім ще й довгої реабілітації.

Та в останні роки з'явився інноваційний метод, який може вирішити проблему мільйонів людей по цілому світу. Це макопластика – роботизована хірургія колінного суглоба. Для України це новинка, зрештою й в цілій Європі тільки 4 країни володіють цією технологією, Туреччина одна з них. Шотландські науковці та лікарі протягом 10 років спостерігали за пацієнтами після макопластики і надали цьому методу найвищий рівень схвалення. На щорічному зібранні ортопедичних хірургів вони заявили, що роботизована макопластика підвищила якість хірургії і зробила її менш травматичною.

Макопластика ідеально підходить для пацієнтів на початковій чи середній стадії остеоартриту, коли достатньо видалити лише пошкоджені частини суглоба. Перед початком операції всі рухи відтворюють на екрані комп'ютера, визначають, де саме розмістити протез, адже програмне забезпечення показує помилку до однієї десятої міліметра. Далі проводять розріз, видаляють частину суглоба, а на його місце встановлюють ідеально припасований протез.

Для українців макопластика у Туреччині – оптимальний варіант. Записавшись на процедуру в госпіталь Лів у Стамбулі, ви прямим авіасполученням з Києва, Львова чи Харкова вже за 2 години будете у столиці Туреччини. І на відміну від інших країн віза не потрібна.

По друге, така операція триває лише годину, пацієнт залишається у лікарні менше, аніж добу. На другий день йому дозволяють самостійно ходити, тобто не потрібно витрачати кошти на госпіталізацію. Ви повернетесь додому вже найближчим рейсом.

Не терпіть біль — довіртесь професіоналам.