Цей незвичайний фотопроєкт стартував у Києві 20 жовтня та завершиться виставкою до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, що відзначається 14 листопада. У ньому взяли участь люди з діабетом різного віку. У кожного героя – своя історія, але є одна річ, що їх поєднує. Всі вони "приручили" діагноз – навчилися якісно жити з діабетом та власним досвідом руйнують багато міфів і уявних обмежень.

Багатодітна мати, спортсмен-екстримал, актор, вчений-фінансист, телеведуча, біотехнолог, яка шукає ліки проти діабету, та інші розкажуть про своє життя у відеоінтерв'ю Олені Зубаревій, засновниці Асоціації лідерів сталого розвитку. А професійний фотограф Олександр Мордерер, виконавець відомого соціального проєкту "Переможці", спробує об'єднати всі історії в оригінальній фотосесії. Виставка його робіт відкриється у Києві у листопаді.

"Діабет – не вирок" – це проєкт Асоціації лідерів сталого розвитку, що зміг об'єднати навколо глобальної проблеми представників громадського суспільства, вчених, лікарів, бізнес та ЗМІ. Наша мета – привернути увагу до важливості ранньої діагностики діабету та показати, що з цією особливістю організму можна жити повноцінно та якісно,
– зазначила керівниця АЛУР Олена Зубарєва.

"Сьогодні абсолютно точно можна говорити, що діабет – неінфекційна пандемія 21 століття. Причому ця пандемія значно погіршує наслідки COVID-19. За даними міжнародних досліджень, кожен п'ятий пацієнт з діабетом, який хворіє на COVID-19, потрапляє в реанімацію, а кожен десятий вмирає. Я не хочу налякати, але хочу, щоб люди свідомо ставилися до свого здоров'я. Вчасно проводили вакцинацію. Подібні проєкти допомагають привернути увагу до діабету, провести скринінг і, якщо виявиться діабет – допомогти впоратися з ним і дбайливо ставитися до свого здоров'я", – зазначив Борис Маньківський, член-кореспондент Національної Академії медичних наук України, професор, завідувач кафедри діабетології Національного університету охорони здоров'я України ім. П.Л. Шупика.

"Найважливіше для людини з діабетом – психологічна підтримка родини, друзів, колег. Це важливо в будь-якому віці й особливо, коли діагноз тільки поставили. Яку установку людина дасть собі – вирок це чи спосіб життя, так і буде жити. Діабет не повинен руйнувати життя та стати на шляху втілення мрій і планів на майбутнє. Історії людей, які навчилися жити з діабетом, тому дуже гарний приклад, в рамках цього проєкту ми про них дізнаємося", – підкреслила Наталя Власенко, голова Фонду "Діабетик".

Українці зможуть почути голос хворих на діабет завдяки співпраці громадських організацій і бізнесу, що активно підтримав проєкт. Серед них – фармацевтичні компанії Ново Нордіск, Рош Україна та цукровий завод "АТА", що допомагає втілити задум фотографа в життя.

"Компанія Ново Нордіск прагне змінити ситуацію для того, щоб подолати цукровий діабет та інші серйозні хронічні захворювання. Ми реалізовуємо цю мету шляхом впровадження інновацій в лікування хронічних захворювань, розширення доступу до новітніх лікарських засобів і профілактики. Лише половина людей з діабетом у світі діагностували проблему. Друга половина – живе з хворобою і не лікує її, що призводить до серйозних ускладнень. Привернення уваги до проблеми, вчасна діагностика та профілактика – важливі кроки для подолання стрімкого росту захворюваності. Саме тому ми підтримали цей проєкт, адже він про людей, які живуть з діабетом. Людей, які щодня прагнуть жити здоровим та повноцінним життям, які навчилися успішно контролювати цю хворобу. Ново Нордіск підтримує просвітництво у цьому напрямку і реалізовує власні програми профілактики. Також в листопаді ми плануємо реалізувати програму для зниження темпів поширення діабету та ожиріння в Києві під назвою "Cities Changing Diabetes", або "Міста долають діабет". Ми плануємо розпочати зі столиці, а потім масштабувати програму до інших міст України, щоб полегшити боротьбу з діабетом у всій країні", – прокоментував Владислав Мороз, віцепрезидент та генеральний директор Ново Нордіск Україна

Я живу з діабетом вже 15 років. Ця хвороба зробила мене більш організованим і уважним до свого здоров'я – щодня я повинен пройти не менше 10 000 кроків. Але головне, що моє життя сповнене яскравими фарбами: я розвиваю бізнес в Україні, проводжу час з сім'єю, подорожую. Я щасливий чоловік, батько і дідусь – діабет цьому не завадить,
– сказав керівник київського цукрового заводу "АТА", відомий турецький бізнесмен Неджмі Доган.