Пацієнт – 20-річний хлопець, який отримав складні переломи нижніх кінцівок та нейротравму під час ДТП. На жаль, лікарі тоді не діагностували йому перелом нижньої щелепи.

До теми В Україні розширили перелік лікарень для трансплантацій

Відсутність лікування цієї травми призвело до сумних наслідків. Вже за декілька років пацієнт не міг широко відкрити рота, йому було важко жувати й він не міг спати вночі.

До Лікарні швидкої допомоги пацієнт звернувся з ускладненням після невдалого попереднього лікування. У хлопця розвинулось хронічне захворювання суглобів із практично цілковитою їхньою нерухомістю. Точний діагноз – деформуючий остеартроз лівої та кістковий анкілоз правої суглобової головки.

Як проводилась операція

Після попередньої консультації фахівці провели ортодонтичну підготовку до складної операції. Для цього виготовили ортогнатичний план в лабораторії Eurosplint та протези індивідуальних суглобів.

12 годин команда медиків проводила складне поєднане хірургічне втручання: бімаксилярну ортогнатію з геніопластикою та артропластику сронево-нижнєщелепових суглобів. Їхня мета – повернути щелепи у правильне положення та відновити деформовані суглоби!,
– йдеться в повідомленні.

Спеціалісти усунули розростання кісткової тканини, яка завада при відкриванні рота, розташували спочатку скронево-нижньощелепові суглоби, а потім висунули наперед верхні щелепи та підборіддя.

Результат операції

  • Вигляд обличчя хлопця змінився вже за декілька днів.
  • Тепер пацієнт забуде про постійний дискомфорт та не відчуватиме труднощів рухах щелепою.


Фото пацієнта до та після операції / Фото Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова