Тоді як майже третина українок взагалі не ходять до гінекологів. Ще третина – звертається до свого профільного фахівця лише через вагітність або біль. Це лікарі обговорили за круглим столом із журналістами.

Увага Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі

Так, тільки 1 одна жінка з 10 постійно дбає про своє здоров'я не лише, коли "притисне", а з метою профілактики, стандартних оглядів та обстежень.

Які наслідки

Як результат – щороку зростає кількість захворювань, пов'язаних з гінекологією. Зокрема, все частіше фіксують онкозахворювання серед молодих жінок.

Ми постійно відзначаємо зростання захворювань, зокрема онкологічних, і констатуємо факт: пізнє звернення багаторазово знижує шанс на повне одужання. А все, що потрібно жінці, щоб бути здоровою – дбати про себе і регулярно, щороку, приходити до гінеколога,
– заявив дерматоонколог Андрій Лисецький.

"Про що мовчать жінки?"

Круглий стіл проходив під назвою "Про що мовчать жінки?". Лікарі переконались на власному досвіді, що українки у питаннях гінекології, як і раніше, живуть стереотипами. Навіть найосвіченіші та найуспішніші часто ставлять на останнє місце турботу про своє тіло та організм.

До теми Вам сподобається: з'ясували, що полегшує симптоми ПМС

Гінекологиня Інна Ейсмонт розповіла, що найбільша проблема українських жінок – це незнання норми. За її словами, зовсім не є нормою такі випадки:

  • болючі та рясні менструації;
  • відсутність оргазму;
  • збільшення живота у худих жінок;
  • рясні виділення;
  • підвищена тривожність;
  • менструації після 60 років та багато іншого.

"Багато, навіть дуже освічених жінок, вважають, що не варто йти до гінеколога, якщо нічого не болить і не турбує. Але в цьому і полягає підступність гінекологічних захворювань: у більшості випадків вони ніяк не проявляють себе, навіть коли ситуація стає критичною", – наголосила вона.