Над препаратом працюють біологи Львівського інституту біології клітини НАН України. Його можна буде виготовляти у вигляді розчину або порошку.
Цікаво Українська розробка: військовий експерт пояснив переваги безпілотника "Шарк"
Львівські вчені працюють над розробкою препарату для військових
Завідувач відділу Інституту біології клітини НАН України Ростислав Стойка розповів, що основою препарату, над яким працюють науковці, є хітозан. Його отримують з морських організмів. Ця речовина допомагає загоювати рани та має незначні протибактерійні властивості й виражений кровоспинний ефект. Хітозан поєднуватимуть з антибіотиком. Препарат можна буде використовувати для лікування і швидкого загоювання ран, зокрема у військовій медицині.
Ви закоркували рану, кров зупинилася, але ви закоркували й бактерії, які там є, і поки ви доставите пораненого, то проходить кілька годин і дуже часто розвиваються гнійні процеси. Наш препарат є більш біосумісний, він краще взаємодіє з тканинами й не робить тих от корків, і, крім того, є антибактерійний. Кровоспинних препаратів є дуже багато, а таких препаратів немає. Наш в процесі доставлення пораненого вже буде лікувати,
– зазначив Стойка.
Над розробкою цього препарату почали працювати півтора року тому. Наразі вчені мають його лабораторні зразки, які вже перевірили на лабораторних тваринах і добровольцях.
"Ми от перевіряли на собі й рани дійсно гоїлися швидше, якісніше і не спостерігали інфекційних процесів", – розповів науковець Інституту біології клітини НАН України Назар Манько.
Дивіться фото з лабораторії / Фото Суспільне
Також в інституті триває робота над спеціальними знезаражувальними пов'язками для поранених.
"Ми займаємося питанням знезараження ран. Поки з польових умов поранений буде доставлений до госпіталю, може бути вже сепсис. І це дуже погано. Треба мати пов'язки знезаражувальні, які також не є токсичні, і ми таке в нас у відділі розробили", – заявив директор Інституту біології клітини НАН України Андрій Сибірний.
Щоб завершити дослідження препаратів, інститут подався на державне фінансування. Після створення технології виробництва шукатимуть інвесторів, які візьмуться за їхнє виготовлення.