Джерело: УНН

Які тести для визначення антитіл ефективні, а які ні

Доктор біологічних наук, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, голова міжвідомчої комісії з питань біологічної та генетичної безпеки при РНБО Сергій Комісаренко розповів, чому українські лабораторії повинні відмовитись від тестів на антитіла IgM.

До теми Інтимні мазки: Китай впровадив новий тест на коронавірус

Що треба знати про IgM та IgG

  • Тести на антитіла IgM неефективні, адже антитіла цього класу швидко з'являються і швидко зникають, тож "впіймати" їх складно.
  • Тести на антитіла IgG дають неоціненну інформацію про сформовану імунну відповідь організму на коронавірус після "зустрічі" з ним. Антитіла IgM з'являються, як правило, раніше. Робити такі тести рекомендовано на 14-25 день після початку хвороби.
Сергій Комісаренко – академік НАН
“Антитільна пам'ять чи активність антитіл працює шляхом імуноглобулінів класу G. Вони з'являються пізніше, але можуть зберігатися роками, можливо — все життя. І тому, звичайно, якщо людина перехворіла, чи якщо її імунізували, чи вона зустрічалася з вірусом навіть не перехворівши — у неї пізніше виявляються антитіла”.


Використання тестів на антитіла для підтвердження COVID-19 є невиправданим / Фото Unsplash

Чи ефективні ІФА-тести і коли їх робити

ІФА-тести на антитіла треба використовувати за призначенням і визначати ними імунну відповідь людини на "контакт" з коронавірусом.

За словами академіка, ІФА-тести слід робити на 20 – 25 день після інфікування.

Сергій Комісаренко – академік НАН
“Імуноферментні тести на антитіла показують, чи виробилась у людини імунна відповідь на вірус. І формується вона не в перший чи другий-третій день після інфікування. Імуноглобуліни класу IgG починають з'являтись на 7 – 10 день, але найбільш ефективно вони визначаються на 20 – 25 день”.

Коротко про ситуацію з COVID-19

Дані МОЗ

  • Станом на 28 січня в Україні добовий приріст хворих на коронавірус 5 529. Серед нових хворих 248 дітей та 236 медпрацівників.
  • Ситуація з тестуванням: лабораторії МОЗ здійснили 48 736 тестувань за добу, зокрема методом ПЛР – 28 627, методом ІФА – 20 109.
  • Загалом лабораторії здійснили уже 6 184 320 тестів методом ПЛР.