Договори з компаніями уже уклали

Єврокомісія вже уклала угоди з 6 фармацевтичними компаніями щодо постачання вакцин проти COVID-19. Про це заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також В Австрії вакцинувати проти COVID-19 почнуть з січня 2021 року: триетапний план

Є світло у кінці тунелю. Єврокомісія уклала контракти з 6 компаніями, що виробляють вакцини. Перші громадяни країн Євросоюзу можуть бути вакциновані до кінця грудня. Держави-члени ЄС мають вже зараз готуватися до щеплень. Це наш квиток із цієї пандемії,
– написала очільниця Єврокомісії.

З якими компаніями уклали угоди

Про 3 компанії відомо більше, адже вони вже офіційно представили результати дієвості своїх вакцин-кандидатів.

  1. Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) заявили про ефективність вакцини у 95%. Але вакцина має суттєвий мінус – препарат потребує зберігання за наднизьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Водночас компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів.
  2. Про таку ж високу ефективність заявила компанія Moderna. Її вакцина не потребує зберігання за дуже низьких температур і не псується за стандартних температур холодильника — 2 – 8 градусів.
  3. Фармацевтичної компанії AstraZeneca показала ефективність у 70% за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії та Бразилії. Втім, препарат зберігається за менш вибагливих умов, ніж препарати конкурентів.