Тому ксенофобією називають неприйняття іншої раси або способу життя. Коли ми не готові приймати існування чогось, до чого ми не звикли.

Читайте також: Расизм на матчі "Шахтар" – "Динамо": що сталося та як відреагували клуби і Тайсон

Страх, обережність перед чимось новим – це природно. Спочатку це допомагало людині вижити. Але зараз в цивілізованому суспільстві заведено аналізувати свої інстинкти, щоб розуміти, чи дійсно нашому життю щось загрожує, якщо ми будемо перебувати поруч з цим незрозумілим і чужим.

Тому ксенофобія є приводом для звернення до психолога, щоб проаналізувати, чому вона виникла у конкретної людини, і чи не заважає вона жити.

Чому виникає ксенофобія

Причина виникнення ксенофобії має не біологічну, як зазвичай буває з фобіями, а соціальну природу походження.

Походження цього психічного розладу у кожної людини може мати свою причину. Як у випадку з іншими фобіями, причиною можуть стати дитячі травми, що збереглися на все життя, і вплинули на подальший світогляд людини.


Ксенофобія свідчить про розумову незрілість людини

Як відомо, діти в усьому наслідують своїх батьків, інших родичів, і взагалі дорослих людям. Якщо в родині хтось негативно ставився до людей іншої національності, або просто до незнайомців, то цілком природно, що подібну поведінку переймає і дитина.

Не на останньому місці вплив різних фільмів, жовтої преси, розповідей однолітків. Сприйнятлива дитяча психіка готова прийняти за дійсність будь-яку інформацію, якщо вона отримана з авторитетних для неї джерел.

Читайте також: Чому гомосексуальність – природно, а гомофобія – ні

Види ксенофобії

Залежно від спрямування виділяють такі види ксенофобії:

Расова / Етнічна. Сюди можна віднести расизм, етнофобію, антисемітизм, сінофобію (ненависть до китайців) і ін.

Релігійна. Яскравим прикладом є середньовічні Хрестові походи, та й сучасні конфлікти між представниками християнських, юдейський та ісламських релігійних течій.

Територіальна. Тут може мати місце як неприязнь до іноземців в цілому, так і місцевий поділ, наприклад, ворожнеча підлітків з сусідніх вулиць або угруповань з різних районів міста.

Соціальна. Мається на увазі поділ суспільства за будь-якою ознакою: від фінансового становища до культурних переваг і зовнішнього вигляду, найпоширенішими можна назвати сексизм і гомофобію.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.