“Мова йде про те, що залучали дітей, хворих дітей до клінічних досліджень з порушенням відповідних нормативних актів”, - сказав представник об’єднаної опозиції Петро Павленко

Посилаючись на подання Генеральної прокуратури до Міністерства охорони здоров`я, датоване листопадом минулого року, де й були викладені факти порушень, опозиціонери зажадали покарати винних. В МОЗі кажуть - жодних порушень не було.

За інформацією джерел Телеканалу "24" незахищеним дітям дійсно часто застосовують певні препарати, без внесення відповідних записів в особисті картки, тому виявити такі порушення досить складно.

Відповідальність за таких дітей часто несе керівник спеціального закладу, в якому перебуває дитина. Чи може одна людина відповідати за здоров`я та лікування кожного підопічного? Чи може вона контролювати, які саме препарати застосовуються, коли дитина знаходиться на стаціонарі в лікарні?

За даними міжнародної мережі з прав дитини, фармацевтичні компанії часто ігнорують міжнародні стандарти під час перевірки дії нових ліків, тому клінічні випробування мають ретельно контролюватися.

Нагадаємо, минулого року депутат від Партії регіонів Валерій Харлім зареєстрував у Верховній Раді законопроект "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо скасування кримінальної відповідальності за порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів". Проте, зважаючи на висновок Головного науково-експертного управління цей законопроект було знято з розгляду.