Дослідження впливу коронавірусу на мозок
До наглядового дослідження включили дані близько 40 тисяч пацієнтів, поміщених у сім лікарень США та країнах Західної Європи. Середній вік учасників становив 66 років, чоловіків було вдвічі більше ніж жінок.
Також на тему: COVID-19 під час вагітності: як вірус впливає на розвиток мозку плоду
У багатьох пацієнтів раніше було діагностовано серцево-судинні захворювання, діабет та інші хронічні патології. Серед тих, хто за призначенням лікарів пройшов магнітно-резонансну томографію (МРТ) або комп'ютерну томографію (КТ) головного мозку, серйозні ускладнення виявили у 442 осіб.
Важкі наслідки коронавірусу
За оцінками вчених, частота таких ускладнень становить приблизно 1% від загальної кількості пацієнтів. Найбільш поширеними ускладненнями були ішемічний інсульт (6,2%), крововилив або кровотеча (3,72%), енцефаліт (0,47%).
У поодиноких випадках у пацієнтів діагностували гострий дисемінований енцефаломієліт, який характеризується запаленням головного та спинного мозку, а також синдром енцефалопатії, що викликає симптоми, схожі з ознаками інсульту.
Було багато написано про проблеми з легенями, пов'язані з COVID-19, але ми нечасто говоримо про інші органи, в яких виникають порушені через інфекцію. Наше дослідження показує, що ускладнення з боку центральної нервової системи є важливою причиною смертності,
– зазначили науковці.
Раніше дослідження показали, що молекули на поверхні вірусів сприяють агрегації токсичних білків, які є ознаками нейродегенеративних захворювань. Отримані дані підтверджують гіпотезу інфекційної природи деменції.