Новини про коронавірус в Україні 27 квітня
Захворюваність на COVID-19 знизилась, але смертність все ще висока
Джерело: фейсбук Максима Степанова
За минулу добу в Україні виявили 7 915 випадків зараження коронавірусом. Найбільше інфікованих зареєстрували в Києві. До лікарень госпіталізували 1 650 хворих.
Днем раніше Новини про коронавірус 26 квітня: вплив спорту на ефективність вакцинації, постковідний синдром
Від ускладнень коронавірусу померли ще 432 пацієнти. Водночас виписали впродовж останньої доби 17 391 пацієнта.
Від учора лабораторії провели 72 239 тестувань:
- методом ПЛР – 35 761,
- методом ІФА – 15 133,
- досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 21 345.
За весь час пандемії в Україні виявили 2 038 248 хворих на COVID-19. 1 596 829 з них вже подолали хворобу, але померли від ускладнень 42 950 пацієнтів.
Темпи вакцинації в країні
Від учора щеплення проти коронавірусу отримали 11 100 українців. Від початку вакцинальної кампанії в Україні вакцинувались 539 126 людей. 539 124 з них отримали 1 дозу. А ось закінчили вакцинацію, тобто отримали 2 уколи, всього 9 людей.
Щеплення проводили 217 мобільних бригад з імунізації та 295 пункти щеплення. Станом на 26 квітня до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записались 495 569 людей.
Статистика хворих та щеплених: добовий приріст
- м. Київ – 869 випадків/ 1 079 щеплень;
- Вінницька область – 134 випадки/ 346 щеплень;
- Волинська область – 239 випадків/ 332 щеплення;
- Дніпропетровська область – 444 випадки/ 1 374 щеплення;
- Донецька область – 588 випадків/ 398 щеплень;
- Житомирська область – 75 випадків/ 342 щеплення;
- Закарпатська – 102 випадки/ 267 щеплень;
- Запорізька область – 552 випадки/ 660 щеплень;
- Івано-Франківська область – 70 випадків/ 172 щеплення;
- Київська область – 390 випадків/ 546 щеплень;
- Кіровоградська область – 178 випадків/ 183 щеплення;
- Луганська область – 251 випадок/ 108 щеплень;
- Львівська область – 353 випадки/ 670 щеплень;
- Миколаївська область – 314 випадків/ 479 щеплень;
- Одеська область – 580 випадків/ 679 щеплень;
- Полтавська область – 651 випадок/ 507 щеплень;
- Рівненська область – 452 випадки/ 190 щеплень;
- Сумська область – 155 випадків/ 335 щеплень;
- Тернопільська область – 201 випадок/ 383 щеплення;
- Харківська область – 445 випадків/ 546 щеплень;
- Херсонська область – 27 випадків/ 110 щеплень;
- Хмельницька область – 195 випадків/ 507 щеплень;
- Черкаська область – 465 випадків/ 443 щеплення;
- Чернівецька область – 108 випадків/ 241 щеплення;
- Чернігівська область – 77 випадків/ 203 щеплення.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
У Дніпрі народилося немовля, хворе на COVID-19
Джерело: "Наше місто"
У Дніпровській дитячій клінічні лікарні №6 народилася дитина з коронавірусом. Немовля заразилося від матері, яка недугу підхопила під час вагітності.
На щастя, дитину лікарям вдалося врятувати. Її разом із мамою уже виписали.
Додамо, що від початку пандемії у Дніпрі COVID-19 захворіли щонайменше 2 369 дітей.
Україна вже пройшла пік смертності від COVID-19
Джерело: НАН
Найімовірніше, що Україна вже пройшла пік летальних випадків, пов'язаних з COVID-19. Ситуація стабілізується. Таку попередню гіпотезу дозволяють сформувати дані Мін'юсту. Про це мовиться у повідомленні на сайті НАН.
Там зауважили, що впродовж 21 – 27 квітня кількість нових випадків на день стабільно зменшується. Мовиться про майже 260 хворих на добу або 14% за тиждень.
Почалося також зменшення кількості нових летальних випадків, але зі значно меншим відносним темпом спадання.
Додамо, що пік числа летальних випадків у першій декаді квітня був незначно вищим за 400 випадків.
В Україні почали масово вакцинувати китайців від COVID-19
Джерело: Радіо Свобода
У Києві в одній із лікарень пройшла вакцинація громадян Китаю від коронавірусної інфекції. Це є частиною китайської урядової програми. Громадяни Китаю отримують у столичних пунктах щеплення через рішення оперативного штабу МОЗ України. Подібних рішень щодо громадян інших країн раніше не було. Китайське державне інформагентство "Сіньхуа" 27 квітня підтвердило, що в Україні почалася вакцинація китайців "завдяки зусиллям посольства КНР".
В Україні почали COVID-вакцинацію людей віком від 65 років: сайт для запису не працює
Джерело: МОЗ України
У Міністерстві охорони здоров'я оголосили, що розпочалась вакцинація людей віком 65+. Пріоритет на вакцинацію надають найстаршим людям, а хворим на неінфекційні хронічні захворювання, зокрема: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання та нирок. Записатися можна через пункти щеплення або свого сімейного лікаря.
Кисневі концентратори відтепер можна замовити в сімейних лікарів
Джерело: 24 канал
Міністерство охорони здоров'я України закуповує кисневі концентратори для первинної ланки медицини. Ними зможуть користуватися пацієнти, які після госпіталізації виписані додому, але можуть потребувати кисневої терапії.
До теми Металокрадії ледь не позбавили кисню пацієнтів COVID-лікарні Одеси: розбирали кисневе обладнання
Україна почала виходити з третьої хвилі COVID-19, – Степанов
Джерело: 24 канал
Максим Степанов заявив, що Україна почала поступово виходити з третьої хвилі коронавірусу. За його словами, про це свідчать основні епідемічні показники – минулого тижня захворіло на 15 тисяч осіб менше, ніж позаминулого. Натомість кількість нових інфікованих з 92 тисяч знизилась до 77 тисяч. Окрім цього, число госпіталізацій в Україні зменшилося на майже 3 400 пацієнтів.
Степанов уточнив, кого в Україні щеплюють вакциною Pfizer
Джерело: 24 канал
В Україні щеплення проти коронавірусу препаратом компанії Pfizer отримують співробітники та пацієнти спеціалізованих закладів, соцпрацівники та рятувальники. Водночас глава МОЗ спростував чутки про те, що препарат компанії Pfizer в Україні розподіляється не за призначенням. За його словами, цю вакцину у нас отримують громадяни, які перебувають у спеціалізованих закладах, а саме: психоневрологічних та геріатричних інтернатах, а також у будинках для людей похилого віку.
Є вже два кандидати, – Степанов розповів про розробку української вакцини проти COVID-19
Джерело: 24 канал
Максим Степанов заявив, що Україна планує розробити власну вакцину проти COVID-19. За його словами, вже є два кандидати, яким можуть довірити створення препарату. Один з них "проводить наукові розробки, вже досягли стабілізації лікарської форми, проходять всі ці доклінічні фази для того, щоб вийти на клінічну фазу". А в другого кандидата інший формат наукової розробки. Степанов додав, що на виробництво української вакцини виділили 100 мільйонів гривень.
Київ оголосив тендер на закупівлю вакцин
Джерело: КМДА
Влада Києва вирішила розмістити тендер на закупівлю приблизно 278 тисяч доз для щеплення. Як зазначив перший заступник мера Віталія Кличка Микола Поворозник, оголошення про проведення тендеру оприлюднили у системі ProZorro. Замовником закупівлі має виступати Департамент охорони здоров'я КМДА.
Київ планує витратити 140 мільйонів гривень, які раніше Київрада виділила з місцевого бюджету для закупівлі вакцин. Посадовці розраховують, що вартість однієї дози коштуватиме місту щонайменше 500 гривень.
Сьогодні виробники першочергово забезпечують вакциною країни, які раніше законтрактували їх поставку на рівні держав. Містам же окремо дуже важко вести переговори. Проведення тендерної закупівлі – це ще один спосіб забезпечити киян вакциною,
– пояснив Поворозник.
Україна планує отримати в травні майже 1 мільйон доз Pfizer
Джерело: 24 канал
МОЗ очікує уже в травні отримати майже 1 мільйон доз вакцини від коронавірусу компанії Pfizer. Поставки мають відбутися завдяки прямій закупівлі і в рамках глобального механізму COVAX. Про це очільник МОЗ Максим Степанов розповів в ефірі одного з телеканалів.
Україна в рамках COVAX отримає 473 тисячі доз вакцини Pfizer. За контактом з компанією – приблизно 500 тисяч доз препарату.
За глобальною ініціативою з рівномірного розподілу вакцин між країнами – COVAX – Україна отримає 473 тисячі доз. Влада вже має офіційне підтвердження від COVAX, що вона надійде в термінах від 17 до 18 травня.
До теми Тільки так зможемо подолати пандемію, – Епіфаній закликав українців вакцинуватись
Як відбувається вакцинація від коронавірусу в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Новини про коронавірус у світі 27 квітня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: РНБО України
Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 148 мільйонів випадків інфікування коронавірусом. Майже 86 мільйонів пацієнтів вже подолали хворобу, але 3 129 822 хворих померли.
Нині найгірша ситуація з COVID-19 в Індії. Лише за минулу добу там виявили 323 023 нових хворих, ще 2 771 пацієнт помер. Медична система не може впоратись з навантаженням, у лікарнях не вистачає ліжок. Через високу захворюваність та летальність Індія вимушена була призупинити постачання вакцин в інші країни, аби забезпечити своє населення.
Індія просить допомоги у військових
Джерело: CNA
Індія закликала свої збройні сили допомогти впоратися з кризою. Начальник штабу оборони генерал Біпін Рават заявив, що кисневі балони будуть доставлені в лікарні з резервів збройних сил, а медики-пенсіонери будуть допомагати в переповнених клініках.
У російській вакцині знайшли аденовірус, здатний до розмноження: Бразилія відмовилась від препарату
Джерело: Folha de S.Paulo
26 квітня регулятор контролю якості медпрепаратів Бразилії, відомий як Anvisa, вказав на ризики застосування "Супутник V" через відсутність інформації, що гарантує безпеку, якість та ефективність вакцини. Президент відомства Антоніо Барра Торрес заявив, що "аналіз містить серйозні та неприпустимі ризики для безпеки". Найбільшою проблемою стала наявність реплікованого (здатного до розмноження) аденовірусу у вакцині. Хоч після модифікацій під час розробки препарату цього не повинно бути. Регулятор назвав це "серйозним" дефектом. Рада директорів Anvisa, що складається з п'яти осіб, одноголосно проголосував проти використання російської вакцини в країні.
Вперше з серпня: в Португалії не зафіксували смертей від COVID-19
Джерело: O Minho
В Португалії за останню добу не сталось жодного смертельного випадку внаслідок ускладнень COVID-19. Головне управління охорони здоров'я повідомило, що це вдруге за час пандемії. Перший такий день був 3 серпня 2020 року. Впродовж останньої доби виявили 196 інфікованих, 326 людей одужали. До слова, близько 20% з 10 мільйонів населення країни вакциновані однією дозою вакцини проти COVID-19 і 7% – двома дозами. Понад 90% людей у віці 80 років і старші, група з найбільшою кількістю зафіксованих смертей, були вакциновані хоча б однієї дозою.
Які країни найбільш стійкі до COVID-19: рейтинг Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Bloomberg опублікував рейтинг найбільш стійких до коронавірусу країн Covid Resilience Ranking, який очолив Сінгапур. Рейтинг складався з огляду на такі параметри: індекс заражуваність, смертність від COVID-19, кількість тестів і відсоток виявлення коронавірусу, масштаби вакцинації, надійність карантинних заходів тощо.
Найбільш безпечні і стійкі країни до коронавірусу:
- Сінгапур,
- Нова Зеландія,
- Австралія,
- Ізраїль,
- Тайвань,
- Південна Корея,
- Японія,
- Об'єднані Арабські Емірати,
- Фінляндія,
- Гонконг.
Друга десятка виглядає так: В'єтнам, Китай, Таїланд, Данія, Норвегія, Саудівська Аравія, США, Велика Британія, Канада, Малайзія.
Дослідження коронавірусу
Люди після самоізоляції незаразні попри позитивний ПЛР-тест
Джерело: JAMA
Дослідження серед 3 648 баскетболістів Національної баскетбольної асоціації (НБА) показало, що навіть в цьому випадку людина безпечна для оточення. Якщо у когось з гравців виявлялася інфекція, його негайно поміщали в ізоляцію. Центри з контролю і профілактиці захворювань США (СDC) рекомендують витримувати карантин протягом 10 днів при відсутності симптомів захворювання. Однак у 36 осіб (1%) результат ПЛР-тесту був позитивним навіть після ізоляції, при тому що всі вони переносили інфекцію безсимптомно. Один спортсмен виділяв SARS-Cov-2 понад 100 днів. Лікарі ретельно спостерігали за цими гравцями та підтвердили, що жоден з них не передав інфекцію іншим спортсменам після виходу з карантину, хоча вони постійно контактували з іншими баскетболістами, в тому числі без масок.
Позмінна робота збільшує ризик госпіталізації з COVID-19 у кілька разів
Джерело: BMJ
Вчені вперше зіставили ризик госпіталізації з COVID-19 з робочим графіком. Виявилося, що люди, які працюють в різні зміни у 2-3 рази частіше потрапляють в лікарню. Постійна позмінна робота пов'язана зі збільшенням цього ризику у 2,5 раза, регулярна нічна позмінна робота – в 3 рази, а нерегулярна нічна позмінна робота – у 3,5 раза.
Цікаво У Києві жінку паралізувало після щеплення Covishield: чи пов'язано це з наслідками вакцинації
Коронавірус в десятки разів збільшує ризик смерті під час вагітності: нове дослідження
Джерело: JAMA Network
Нове дослідження доводить, що вагітні жінки та новонароджені з COVID-19 мають вищі ризики важких наслідків для здоров'я – від госпіталізації у відділення інтенсивної терапії до летального результату. В дослідженні британських вчених брали участь понад дві тисячі вагітних жінок з 18 країн світу. Результати свідчать, що COVID-19 збільшує ризик летального результату в 20 разів.