Новини про коронавірус 10 листопада: рекорд в Україні, обвал акцій техногігантів через вакцину
В Україні виявили найбільшу кількість хворих на COVID-19 від початку пандемії. У 10 областях України закінчуються місця для інфікованих. Міністр оборони Андрій Таран заразився коронавірусом. Новина про вакцину від COVID-19 обвалила акції техногігантів. Матч "Ліверпуля" у Лізі чемпіонів під загрозою зриву через новий штам COVID-19. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 10 листопада.
Новини про коронавірус в Україні 10 листопада
За минулу добу в Україні виявили рекордну кількість нових хворих на коронавірус. Так, впродовж 9 листопада наявність SARS-CoV-2 підтвердили у 10 179 мешканців України. Серед них – 410 дітей. До лікарень госпіталізували 1 252 хворих, ще 191 пацієнт помер, повідомляє 24 канал.
Днем раніше Новини про коронавірус 9 листопада: Зеленський захворів на COVID-19, розробка вакцини
За цей період найбільше інфікованих зафіксували у Києві, а та також у Житомирській, Київській, Одеській та Запорізькій областях.
Станом на 10 листопада в Україні зареєстрували 479 197 хворих на коронавірус, 214 657 з них вже одужали, але 8 756, на жаль, померли від ускладнень чи супутніх захворювань.За минулу добу українські лабораторії провели 68 962 тести на виявлення коронавірусної інфекції, з них методом ПЛР – 42 966, а решта 25 996 були зроблені методом ІФА. Загалом від початку 2020 року в Україні провели 3 691 258 ПЛР-тестувань на виявлення SARS-CoV-2.
Коронавірус в областях України
- Київ – 45 667;
- Вінницька область – 12 765;
- Волинська область – 16 821;
- Дніпропетровська область – 18 324;
- Донецька область – 14 578;
- Житомирська область – 19 616;
- Закарпатська область – 17 620;
- Запорізька область – 14 693;
- Івано-Франківська область – 25 054;
- Київська область – 21 038;
- Кіровоградська область – 3 204;
- Луганська область – 4 643;
- Львівська область – 34 304;
- Миколаївська область – 10 787;
- Одеська область – 29 336;
- Полтавська область – 12 723;
- Рівненська область – 22 622;
- Сумська область – 15 297;
- Тернопільська область – 22 389;
- Харківська область – 44 466;
- Херсонська область – 5 833;
- Хмельницька область – 20 328;
- Черкаська область – 10 919;
- Чернівецька область – 25 835;
- Чернігівська область – 10 335.
- Скільки медиків захворіло на коронавірус в Україні: за минулу добу інфекцію виявили у та 445 медпрацівників. Загалом від початку пандемії в Україні COVID-19 інфікувалися близько 27 тисяч медиків, щонайменше 212 з яких померли.
- Ситуація з COVID-19 у Збройних силах України: від учора коронавірус діагностували ще 121 військовому, тож нині у лавах ЗСУ від недуги лікуються 2 235 людей. Усього від початку пандемії одужали 4 812 військовослужбовців, померли – 19 інфікованих.
Зеленський ініціював розробку програми "Здорова нація": що це означає
Через пандемію COVID-19 Президент України Володимир Зеленський ініціює розробку програми "Здорова нація". Все для того, аби покращити імунітет та стан здоров'я кожного українця. Президент запропонував надавати мешканцям України інформацію про переваги здорового способу життя, регулярних фізичних навантажень та тренувань, а також про "Кошик здоров'я" – перелік вітамінів, необхідних для підтримки здорового організму, зміцнення імунітету тощо.
Українські фермери готові вакцинувати своїх норок від COVID-19, але за однієї умови
На тлі спалаху коронавірусу серед норок, українські фермери готові зробити щеплення своїм тваринам, але якщо ефективність та безпека вакцини буде підтверджена.
COVID-19 у Зеленського: Мендель розповіла про стан президента
У президента Володимира Зеленського 9 листопада виявили коронавірус. Серед симптомів коронавірусу президент має невисоку температуру. Глава держави перебуває на самоізоляції під наглядом лікарів та працює з дому. За словами прессекретарки, президент має сильний імунітет, адже він вживає багато вітамінів та займається спортом
До теми Коронавірус у Зеленського: як відреагували світові політики
Перелік планових операцій, які дозволені в Україні попри 2 етап реагування на COVID-19
В Україні наразі дозволено госпіталізовувати лише хворих у невідкладних станах, а перелік операцій, які можна проводити, затверджений постановою Міністерства охорони здоров'я. Постанова передбачає:
- надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
- надання меддопомоги вагітним, породіллям, новонародженим;
- надання меддопомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
- надання паліативної меддопомоги в стаціонарних умовах;
- надання планової меддопомоги закладами охорони здоров'я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
- проведення інших невідкладних і термінових заходів щодо госпіталізації, якщо в результаті їх перенесення (відстрочення) існує значний ризик для життя або здоров'я людей.
У 10 областях України закінчуються місця для хворих на COVID-19
В Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з COVID-19 заповнені більш ніж на 70% в десяти областях. У середньому в країні заповнені 63,8% таких ліжок. Найбільш завантаженими є медичні заклади у Полтавській (85,2%), Одеській (80,8%), Рівненській (79,4%), Чернігівській (73,9%), Донецькій (73,1%), Запорізькій (72,1%), Вінницькій (71,6%), Київській (71,2%), Сумській (71%) і Закарпатській (70,6%) областях. У Києві зайняті 60% ліжок.
Міністр оборони Андрій Таран заразився коронавірусом
Про коронавірус у Тарана низка українських ЗМІ повідомили ще 9 листопада. Однак згодом у Міноборони спростували інформацію, наголосивши, що міністр здоровий і перебуває на своєму робочому місці. Втім, того ж дня у посадовця таки підтвердили наявність хвороби. Він перебуває на самоізоляції та продовжить працювати у віддаленому режимі.
Новини про коронавірус у світі 10 листопада
Від початку пандемії COVID-19 у світі захворів понад 51 мільйон людей. Одужали більш ніж 33 мільйони пацієнтів. На жаль, 1 267 517 хворих померли.
Топ-5 країн за поширенням коронавірусу:
- США – 10 165 065;
- Індія – 8 591 730;
- Бразилія – 5 675 032;
- Франція – 1 856 292;
- Росія – 1 802 762.
Данія подарувала Україні 50 апаратів ШВЛ для лікування хворих на COVID-19
Уряд Данії надав Україні 50 апаратів штучної вентиляції легенів для допомоги критично хворим пацієнтам з коронавірусом. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив глибоку вдячність уряду Данії за підтримку.
Після смерті добровольця зупинили випробовування китайської вакцини
Фінальна фаза клінічних випробувань китайської вакцини CoronaVac ведеться в семи штатах Бразилії. Органи охорони здоров'я країни тимчасово зупинили дослідження, пославшись на "серйозний несприятливий ефект", який може означати важку хворобу або смерть добровольця. Повідомлення про деякі серйозні побічні ефекти з'явилися в кінці жовтня, але подробиці події не розголошуються. Тим часом видання Globo повідомило про смерть добровольця.
Святкування Різдва у Франції під загрозою: там побоюються третьої хвилі COVID-19
Відмова від звичних різдвяних святкувань може вплинути на статистику хворих на коронавірус і врятувати Париж від масштабного спалаху COVID-19. Водночас епідеміологи занепокоєні тим, що влада ігнорує обмежувальні заходи напередодні Різдва.
У Данії поки не можуть знищити норок, заражених мутованим COVID-19
У Данії через мутацію COVID-19 планували винищити 15 – 17 мільйонів норок. Однак цього поки не зроблять, адже для вбивства тварин немає законних підстав
Новина про вакцину від COVID-19 обвалила акції техногігантів
У понеділок, 9 листопада, американський фондовий ринок різко злетів на тлі новини про те, що вакцина від COVID-19 продемонструвала ефективність у 90%. Однак акції Zoom, Netflix, Amazon та інших техногігантів подешевшали. Зростання основних біржових індексів відбулося як на тлі перемоги Джо Байдена на виборах США, так і після повідомлення про успішні результати третьої фази тестування вакцини від COVID-19, над якою працюють компанії Pfizer і BioNTech. У результаті акції розробників препарату подорожчали на понад 10%. Цінні папери інших компаній, які теж працюють над створенням вакцини від коронавірусу – Moderna і Johnson & Johnson – теж зросли в ціні.
До теми Коронавірус в Росії: померло понад 31 тисяча людей
Матч "Ліверпуля" у Лізі чемпіонів під загрозою зриву через новий штам
Вже 9 грудня в останньому турі групи Ліги чемпіонів "Ліверпуль" повинен зіграти на виїзді з "Мідтьюлланном". Підопічні Юргена Клоппа можуть не зіграти останній матч Ліги чемпіонів у Данії. Все через новий штам коронавірусу, який передається від норок до людини. Якщо "Ліверпуль" все-таки відправиться на матч, то після повернення з країни додому команді прийдеться піти на двотижневу самоізоляцію.
Українець Чигринський і ще два гравці АЕКу заразилися COVID-19
У грецькому АЕКу після повернення з України, де команда зіграла матч 3-го туру Ліги Європи з "Зорею" (4:1), виявлено ще чотири випадки зараження коронавірусом. Вірус виявлений в українського захисника Дмитра Чигринського, а також гравців команди Ставроса Васілантонопулоса і Емануеля Інсуа.
Дослідження коронавірусу, розробки та вакцини
Імунна система бореться з COVID-19 впродовж 10 тижнів: дослідження
Вчені зафіксували довгострокові зміни в роботі імунної системи у пацієнтів з легкою формою COVID-19. Імунна система бореться з коронавірусною інфекцією впродовж 10 тижнів.
Резонансне відкриття: антитіла до COVID-19 виявили у людей, які ніколи ним не хворіли
Деякі люди можуть мати набутий імунітет проти збудника нового коронавірусу, ніколи не стикавшись з цим вірусом. Все через відносно недавні спалахи коронавірусів, схожих на SARS-CoV-2. Цілком ймовірно, що саме завдяки наявності цих антитіл діти відносно легко переносять COVID-19.
Концерти під час пандемії не такі небезпечні, як вважалось: дослідження
Хороші новини для організаторів концертів та музичних фестивалів і всіх, хто за ними сумував. Вчені кажуть, що за дотримання усіх заходів безпеки ризик зараження на таких подіях є мінімальним. Головне – дотримуватись усіх заходів профілактики.
Дистанція в час коронавірусу: голландці створили унікальну портативну лавку – фото
Дизайнерська компанія Object Studio з Амстердаму представила лавку CoronaCrisisKruk, яку можна з легкістю переносити з місця у місце. Вона дозволяє користувачам сидіти разом дотримуючись соціальної дистанції, що важливо під час пандемії коронавірусу COVID-19. Пристрій являє собою 2 табуретки, які з'єднані балкою та мають ручку посередині. Такий виріб можна у будь-який момент перенести в нове місце та розмістити будь-де. Люди зможуть сидіти на лавці, залишаючись на відстані 1,5 метрів.
Як виглядає портативна лавка CoronaCrisisKruk у Амстердамі / Фото Dezeen
Скільки часу зберігаються антитіла до коронавірусу та від чого це залежить
Вчені з лікарні Оксфордського університету заявили, що антитіла до COVID-19 швидше зникають у людей молодшого віку та тих, хто мав безсимптомний перебіг коронавірусної хвороби. Згідно з дослідженням, пік формування антитіл припадає на 24 день після першого позитивного результату тесту ПЛР. Згодом кількість антитіл знижується. Вже до 85 дня після інфікування у хворого знижувалась кількість антитіл приблизно на половину. Детальніше про це читайте за посиланням.
Перша успішна вакцина проти коронавірусу: як діє, у чому революційність та який мінус має
Вчені заявили про успішне проходження третьої фази випробування вакцини проти коронавірусу. Вакцина отримала назву BNT162b2, її розробила компанія Pfizer спільно з BioNTech. Виробники заявили про 90% ефективність препарату. Такі результати дуже перспективні в подоланні пандемії, але не варто сподіватися, що купити цю вакцину можна буде в аптеці. Генетик Олександр Коляда розповів про особливості цього препарату – усі подробиці можна переглянути ось тут.