Новини про коронавірус в Україні 10 лютого
Актуальна статистика
Джерело: фейсбук Максима Степанова
Станом на 10 лютого впродовж доби захворіли на коронавірус 3 409 мешканці України. Зокрема, захворіли 244 дитини та 298 медпрацівників.
Статистика коронавірусу в областях: добовий приріст
- м. Київ – 297 випадків;
- Вінницька область – 271 випадок;
- Волинська область – 111 випадків;
- Дніпропетровська область – 120 випадків;
- Донецька область – 98 випадків;
- Житомирська область – 61 випадок;
- Закарпатська область – 238 випадків;
- Запорізька область – 214 випадків;
- Івано-Франківська область – 410 випадків;
- Київська область – 150 випадків;
- Кіровоградська область – 43 випадки;
- Луганська область – 36 випадків;
- Львівська область – 117 випадків;
- Миколаївська область – 37 випадків;
- Одеська область – 115 випадків;
- Полтавська область – 132 випадки;
- Рівненська область – 103 випадки;
- Сумська область – 48 випадків;
- Тернопільська область – 105 випадків;
- Харківська область – 188 випадків;
- Херсонська область – 50 випадків;
- Хмельницька область – 136 випадків;
- Черкаська область – 108 випадків;
- Чернівецька область – 191 випадок;
- Чернігівська область – 30 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Поширення коронавірусу в Україні
Від початку епідемії в Україні офіційно зареєстрували 1 253 055 хворих на COVID-19. З них станом на 10 лютого одужали 1 092 376 хворих. Від ускладнень коронавірусу та супутніх захворювань, на жаль, померли 23 934 пацієнти. До слова, лабораторії МОЗ станом на зараз, 10 лютого здійснили 6 447 576 ПЛР-тестувань.
"Лекхім" подала заявку на реєстрацію китайської вакцини в Україні
Джерело: Укрінформ
Фармакологічна компанія АТ "Лекхім" подала в Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я заявку на реєстрацію вакцини від коронавірусної інфекції CoronaVac виробництва компанії Sinovac Life Sciences.
В організації зазначили, що отримали лист від компанії "Лекхім", в якому йшлося про перенесення першої поставки вакцини проти COVID-19 на квітень. Вони переадресували цей лист до Міністерства охорони здоров'я.
Коронавірус у ЗСУ
Джерело: Фейсбук Командування Медичних сил ЗСУ
У Збройних силах України за минулу добу, 9 лютого, зареєстровано 36 нових випадків коронавірусної інфекції. З них четверо військових госпіталізовано. Добу перед тим зареєстрували аналогічну кількість хворих.
На гостру респіраторну хворобу COVID-19 зараз хворіє 567 осіб. На ізоляції перебувають 48 людей. За час пандемії вже одужало 15 261 військовий, летальних випадків – 43. За минулу добу зареєстровано 36 нових випадків.
Етапи вакцинації / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Українці стали рідше слідкувати за новинами про коронавірус
Джерело: "Рейтинг"
Виявилось, що за новинами про коронавірус слідкує трохи менше половини українців. І інтерес до COVID-19 в населення постійно згасає.
Згідно з результатами опитування Соціологічної групи Рейтинг, за новинами про коронавірус часто слідкують 49% опитаних українців. Ще 24% респондентів роблять це інколи, а 16% – рідко. Натомість 11% взагалі не цікавляться такими новинами.
Соціологи зауважили, що поступово суспільний інтерес населення до цієї інформації знижується. А найчастіше стежать за новинами про COVID-19 люди старшого віку та жінки.
Вакцинація проти коронавірусу розпочнеться після 15 лютого
Джерело: 24 канал
Україна очікує отримати перші дози вакцини проти коронавірусу вже у понеділок, 15 лютого. Як тільки препарати надійдуть, одразу стартує процес імунізації. Очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що попросив виробників прискорити процес відправки препаратів.
"Я вам можу сказати, що я вчора ввечері розмовляв з інститутом, від якого ми очікуємо перший мільйон доз вакцини компанії AstraZeneca. Я сказав, що нам дуже швидко потрібно. Вони зараз працюють, щоб завантажити і відправити", – сказав Степанов.
Чи готові українці вакцинуватися від COVID-19 / Джерело: Рейтинг/ Інфографіка 24 каналу
В Україні заявили про проблему з виявленням осіб, які контактували з хворими на COVID-19
Джерело: 24 канал
В Україні впродовж 2020 року не налагодили роботу з виявлення осіб, які контактували з хворими на COVID-19. Якщо цього не робитимуть, то сенсу в тестуванні для фіксування захворюваності не буде.
Лікар-епідеміолог Андрій Александрін розповів, що уникаючи виявлення контактних осіб, в Україні не мінімізують подальше розповсюдження коронавірусу серед населення. За його словами, проблемою є ще й невелика кількість тестувань.
Польща перепродасть 1,2 мільйона доз вакцини AstraZeneca Україні
Джерело: 24 канал
Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив, що ЄС допомагає Польщі у перепродажі Україні вакцин AstraZeneca проти коронавірусної інфекції. Нагадаємо, що Україна отримає в рамках міжнародної ініціативи COVAX 117 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer вже у лютому, а також від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцини AstraZeneca у першому півріччі 2021.
Новини про коронавірус в світі
Джерело: Апарат РНБО України
Від початку пандемії у світі зареєстрували майже 107 мільйонів інфікованих коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. З них понад 59 мільйонів вже одужали, але 2 341 816 пацієнтів померли від ускладнень COVID-19 та супутніх захворювань.
У Росії захворіло понад 4 мільйони людей
Джерело: 24 Канал
Станом на 10 лютого у Росії зареєстрували 4 012 710 хворих на коронавірус. За минулу добу виявили 14 494 випадки інфікувань. Найбільше нових хворих виявили в Москві (+1441), Петербурзі (+1169), Підмосков'ї (+650), а також у Нижньогородській області (+456).
За минулу добу внаслідок коронавірусу у Росії померла 536 людей. Загальна кількість летальних випадків в країні зросла до 78 134. За цей період одужало 22 575 хворих. Загалом від початку пандемії хворобу подолав 3 516 461 громадянин. За даними Росспоживнагляду, від початку 2020 року в Росії провели понад 105,2 мільйона тестів на коронавірус. Зараз в Росії хворіє 418 115 громадян.
Як часто люди хворіють на коронавірус повторно
Джерело: UpToDate
Задокументованих і підтверджених випадків повторного зараження дуже мало. Особливо малоймовірно підхопити інфекцію знову протягом кількох місяців після захворювання. На 10 лютого 2021 року описаних випадків повторного зараження новими штамами коронавірусу менше п'ятдесяти по всьому світу.
В кінці січня вийшла стаття про дослідження SIREN (SARS-CoV-2 Immunity and Reinfection Evaluation), в ході якого 5 місяців спостерігали за 20 тисячами медичних працівників у Великобританії. Кожні 2-4 тижні учасники здавали мазок для ПЛР і кров на антитіла до SARS-CoV-2. Висновок дослідження такий: природний імунітет після перенесеного COVID-19 захищає від повторного зараження так само ефективно, як можлива вакцинація протягом п'яти місяців, які охопило дослідження. Ризик реінфекцій знижується мінімум на 83%.
ВООЗ рекомендує COVID-вакцину від компанії AstraZeneca
Джерело: ВООЗ
Експерти ВООЗ 10 лютого рекомендували використання вакцини проти коронавірусу від компанії AstraZeneca усім людям від 18 років.
Під час клінічних випробувань вакцина виявилась ефективною для людей віком від 65 років. Попри те, що у дослідженні взяло участь небагато людей цього віку, їхні імунні реакції після вакцинації добре задокументовані й схожі з імунними реакціями добровольців з інших вікових груп.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
"Ковідна рука" – новий побічний ефект після щеплення
Джерело: Health
Щеплення проти коронавірусу може викликати такі побічні ефекти, як біль або набряк в місці ін'єкції, втому і головний біль. Та тепер лікарі зареєстрували ще одну побічну реакцію на вакцину Moderna від коронавірусу – велику червону пляму навколо місця ін'єкції.
Медичні експерти віднесли новий симптом до категорії "відстрочені реакції гіперчутливості", що по суті означає реакцію на вакцину на шкірі, яка з'являється лише через деякий час після уколу.
Пневмонія в минулому збільшує ризик смерті від коронавірусу
Джерело: Nature
Дослідники виділили 46 клінічних станів, які підвищують ймовірність смерті при COVID-19. Ключовим фактором ризику очікувано опинився вік – чим старший пацієнт, тим вище його шанси померти. Набагато більш несподіваним виявився другий за важливістю фактор летального результату у пацієнтів різного віку – перенесена в минулому пневмонія.
Однак це не означає, що кожен пацієнт, який переніс одиничний випадок пневмонії, обов'язково стикається з цим ризиком важких ускладнень і смерті.
У США дозволили лікувати COVID-19 коктейлем з антитіл
Джерело: FDA
Управління з контролю за продуктами і ліками США (Food and Drug Administration, FDA) видало екстрений дозвіл на застосування коктейлю з антитіл для лікування коронавірусної інфекції. Йдеться про одноразову ін'єкцію бамланівімаба і етесевімаба, які вводяться одночасно.
Ін'єкцію з двох препаратів роблять для лікування легкої або помірної форм COVID-19 у дорослих і дітей старше 12 років з масою тіла не менше 40 кг, у яких позитивний результат тесту на коронавірус та високий ризик розвитку важкої форми хвороби.
Популярний препарат проти астми ефективний проти коронавірусу
Джерело: medRxiv
Кортикостероїди для лікування астми здатні захистити від ускладнень COVID-19 не тільки астматиків, але і всіх інших пацієнтів. Ця гіпотеза лягла в основу дослідження STOIC, яке провели вчені Оксфордського Університету (University of Oxford). У ньому взяли участь 146 пацієнтів з підтвердженим COVID-19.
Половина добровольців приймала двічі на день 800 мкг будесоніду інгаляційного глюкокортикоїду, який застосовується при астмі та хронічній обструктивній хворобі легень (ХОЗЛ). Контрольна група пацієнтів отримувала стандартне лікування.
Аналіз за результатами 28 днів спостережень показав, що будесонід на 90% знижує потребу в невідкладної допомоги та госпіталізації. У добровольців, які використовували інгалятор двічі в день, значно швидше зникли симптоми COVID-19 в порівнянні з контрольною групою.
Химерний замах на вбивство через коронавірус
Джерело: LADbible
Мешканець Туреччини придбав слину у хворого на коронавірус і підливав її у чай свого начальника. Бос заявив, що працівник намагався його вбити.
Ібрагім Унверді написав заяву в поліцію на співробітника, який працював на нього впродовж 3 років. Чоловік заявляє, що той намагався заразити його коронавірусом після того, як був спійманий на крадіжці грошей.
"Він купив слину у пацієнта з COVID-19 за 500 турецьких лір і спробував підмішати її в мій напій. Я дізнався про це від одного з моїх співробітників", – стверджує Ібрагім.
Весь коронавірус у світі можна помістити у банку від Coca-Cola
Джерело: Sky News
Математик з Великої Британії порахував, що банки з-під коли об'ємом 0,33 літра вистачило б для того, аби вмістити туди всі частинки SARS-CoV-2 у світі.
Вчений Кіт Єйтс з університету Бата порахував, що нині у світі одночасно існує близько 2 квінтильйонів або 2 мільярди мільярдів частинок коронавірусу.