Новини про коронавірус в Україні 2 грудня

За останню добу одужали 13 882 пацієнтів – це більше, аніж інфікованих. Натомість до лікарень госпіталізували ще 1 447 людей з коронавірусом або підозрою на наявність захворювання. З життя пішли 169 пацієнтів. Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці у фейсбуці, повідомляє 24 канал.

Днем раніше Нові дати ймовірного локдауну в Україні, вакцинація у США

Від початку 2020 року в Україні зареєстрували 758 264 інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. З них одужали 369 054 хворих. Натомість померли 12 717 пацієнтів.

Статистика поширення коронавірусу в областях України

  • Київ – 74 012
  • Вінницька область – 17 715
  • Волинська область – 24 791
  • Дніпропетровська область – 40 148
  • Донецька область – 23 752
  • Житомирська область – 30 233
  • Закарпатська область – 23 646
  • Запорізька область – 32 555
  • Івано-Франківська область – 37 546
  • Київська область – 39 503
  • Кіровоградська область – 5 506
  • Луганська область – 6 467
  • Львівська область – 47 477
  • Миколаївська область – 19 448
  • Одеська область – 46 985
  • Полтавська область – 23 291
  • Рівненська область – 31 798
  • Сумська область – 30 354
  • Тернопільська область – 28 375
  • Харківська область – 56 361
  • Херсонська область – 10 659
  • Хмельницька область – 30 228
  • Черкаська область – 24 046
  • Чернівецька область – 34 150
  • Чернігівська область – 19 218

  • Коронавірус в Збройних силах України: станом на 2 грудня від коронавірусу лікуються 3 039 військових Збройних сил України. За останню добу хворобу виявили у 149 людей. На ізоляції, зокрема й на самоізоляції, перебувають 457 військових. У 65 з них термін ізоляції закінчиться у найближчі три доби
  • Скільки медиків захворіли на COVID-19: за добу коронавірусом інфікувалися 579 медпрацівників. Усього кількість медиків, що захворіли на COVID-19 наблизилась до 40 тисяч. Щонайменше 230 з них – померли під час перебігу захворювання.

На коронавірус перехворіли вже майже 3% населення України, – МОЗ

На COVID-19 перехворіло близько 3% населення України – такі дані Центру громадського здоров'я МОЗ. Причому у близько 20% інфікованих складний перебіг коронавірусного захворювання.

Микичак також розповіла, що наразі в Україні спостерігається прогресивне зростання, яке додалось до зростання сезонної захворюваності респіраторними інфекціями.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, система охорони здоров'я України витримає, якщо у день коронавірус діагностуватимуть у 25 тисяч людей. Це значно більше, ніж було навесні 2020 року.

Зверніть увагу В Одесі тіла мертвих по кілька годин лежать у відділеннях з живими пацієнтами, – моторошні фото

Карантин вихідного дня не був ефективним

У Держспоживслужбі Києва зазначили, що подібні обмеження ефективні, якщо динаміка захворюваності на COVID-19 не надто велика. Відтак, у відомстві визнали, що карантин вихідного дня був недоцільним та не покращив епідеміологічну ситуацію в країні. Темпи поширення коронавірусу, як в столиці, так і по всій Україні, залишились стрімкими.

Раніше у МОЗ підтвердили, що продовжувати карантин вихідного дня не планують.

Чи підтримують українці локдаун на новорічні свята: опитування

Кількість українців, які підтримують запровадження в Україні жорсткого карантину, збільшилася. А от противників локдауну стало менше. Водночас 30% опитаних вважає заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом, надто м'якими. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

  • За останніми даними, 42% опитаних підтримують запровадження локдауну. Тоді як раніше цей показник складав лише 36%.
  • Водночас кількість противників зменшилась з 61 до 55%.

Як відомо, в Україні ймовірно введуть локдаун на період новорічних свят. Втім, наразі вирішують точні дати початку й закінчення дорстких обмежень.

Ялинок, концертів і ярмарків на Новий Рік не буде: мери міст України підтримали заборону

Кабмін провів опитування з керівниками регіонів щодо оптимальних карантинних заходів. Мовилося і про обмеження, які слід ввести на новорічні свята. Такі опитування проводили серед міських голів і серед очільників ОДА. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль на засіданні уряду 2 грудня.

Рада проголосувала за зміни щодо соцзахисту населення через COVID-19

Народні депутати у другому читанні проголосували за законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо соціального захисту населення в період карантину. Серед іншого він передбачає надання допомоги по частковому безробіттю підприємствам, не залежно від замкнутості циклу їх виробництва.

Детально Які зміни передбачає законопроєкт соцзахисту населення через COVID-19

Скільки українців готові вакцинуватися від коронавірусу: свіже опитування

З'явились нові дані щодо того, скільки українців готові зробити щеплення проти COVID-19. Цікаво, що показники сильно коливаються залежно від того, буде вакцина платною чи безкоштовною. Згідно з результатами опитування, лише незначна більшість респондентів готові вакцинуватися від коронавірусу, якщо це буде безкоштовно.

  • Так, 55% опитаних українців готові зробити щеплення проти COVID-19, якщо вакцину їм нададуть безкоштовно. Натомість заплатити за такий препарат та вакцинуватися готові лише 35%.
  • 40% опитаних не хочуть імунізуватися навіть в тому випадку, якщо за це не доведеться платити. А якщо ж вакцина таки буде платною, то вакцинуватись відмовляються 57%.

Кабмін планує масове тестування на коронавірус

Кабінет Міністрів України готує проєкт тотального тестування на COVID-19. Його хочуть провести у Києві, області та великах містах. Мовиться про обласні центри та міста з населенням у понад 100 тисяч людей.

Тим часом, комітет Ради з питань здоров'я рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт №4314. Документ дозволить скоротити термін затвердження клінічних випробувань і реєстрації вакцин від коронавірусу.

За словами голови комітету Михайла Радуцького, залучення України до клінічних випробувань вакцин дозволило б уже зараз провести вакцинацію частини населення. А скорочення термінів державної реєстрації вакцин пришвидшить їхнє повномасштабне застосування.

Що може передбачати локдаун в Україні

У Кабміні поки не визначилися з датою локдауну в Україні. Кажуть, що триває робота та обговорюють кілька варіантів. Також чекають на розширений аналіз карантину вихідного дня від МОЗ. Проте вже відомо, що уряду доведеться запроваджувати локдаун, якщо у лікарнях будуть зайнятими 35 – 40 тисяч ліжок.

Голова комітету Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький повідомив, коли почнеться локдаун, офісним працівникам доведеться повернутися до дистанційної роботи. Водночас діятиме заборона на роботу ТРЦ. Крім цього, проведення масових заходів не дозволятимуть, а кількість людей під час заходів на свіжому повітрі буде обмеженою.

Натомість сенсу зупиняти міжнародне сполучення Радуцький не бачить. Мовляв, локдаун і так зменшить концентрацію людей. Попри це, працювати, на його думку, має лише службовий транспорт.

Новини про коронавірус у світі 2 грудня

За даними РНБО України, у світі на COVID-19 захворіли понад 64 мільйони людей. Втім, 1 492 134 пацієнти, на жаль, померли від ускладнень під час перебігу хвороби. Продовжують лікуватись від коронавірусної недуги у світі понад 21,5 мільйона людей.

Країни з найбільшою кількістю хворих на СOVID-19

  • США – 13 920 772;
  • Індія – 9 534 964;
  • Бразилія – 6 436 650;
  • Росія – 2 327 105;
  • Франція –2 275 677.

Коронавірус в Росії: другий день поспіль зареєстрували максимальну смертність

За минулу добу в Росії зареєстрували 25 345 нових хворих на COVID-19. Загалом, станом на 2 грудня РФ повідомила про 2 347 401 пацієнта з виявленим вірусом SARS-CoV-2. Найбільше нових випадків захворювання зареєстрували в Москві (+5191 особа), Петербурзі (+3684), Московській (+1148) і Нижньогородській (+473) областях.

У Росії з наступного тижня розпочнуть масову вакцинацію

Президент Росії Володимир Путін 2 грудня розпорядився вже з наступного тижня, 7 грудня, розпочати вакцинацію населення російським препаратом "Спутник V". Першими вакцинувати мають лікарів та вчителів. Що цікаво, дієвість російської вакцини досі не доведена.

Для цього найближчим часом буде виготовлено близько 2 мільйонів доз вакцини "Спутник V".

Сотні тисяч моряків застрягли на суднах через COVID-19

Близько 400 тисяч моряків застрягли в морі на власних суднах, бо не можуть повернутись додому через карантинні обмеження. В ООН закликали країни надати допомогу членам екіпажів. До слова, Україна входить до перших 5 країн світу, які надають свої екіпажі для комерційних суден.

Британія першою розпочинає масову вакцинацію проти коронавірусу

Велика Британія схвалила використання вакцини проти коронавірусу від Pfizer та BioNTech. Таким чином вона стала першою країною, у якій розпочнеться імунізація проти COVID-19 серед населення.

Міністерство охорони здоров'я країни заявило, що препарат відповідає суворим стандартам безпеки, якості та ефективності. Використання вакцини розпочнеться вже наступного тижня, натомість люди з пріоритетних груп можуть зробити щеплення вже найближчими днями.

ВООЗ посилила правила носіння масок: що змінилось

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила рішення про посилення правил носіння медичних масок під час пандемії CОVID-19. Тепер маски рекомендують носити не лише в громадських приміщеннях.

Тепер ВООЗ рекомендує людям носити маски:

  • на робочих місцях і в школах, якщо відсутня належна вентиляція;
  • на відкритому повітрі, якщо неможливо підтримувати фізичне дистанціювання;
  • навіть у добре вентильованому приміщенні, якщо в ньому неможливо дотримуватися дистанції.

Як правильно користуватися маскою
Як правильно носити медичну маску / Фото 24 канал

Єврокомісія представила стратегію боротьби з COVID-19 у зимовий період

Європейська комісія представила стратегію боротьби з поширенням коронавірусу для членів Євросоюзу в зимовий період. Людям рекомендують бути обережними, доки не розпочнеться впровадження безпечних та ефективних вакцин. Також у Єврокомісії наголошують, що взимку може зрости ризик передачі вірусу через особливі обставини, зокрема, зібрання в закритих приміщеннях.

  • фізичне дистанціювання;
  • обмеження соціальних контактів;
  • тестування і відстеження контактів;
  • безпечні поїздки;
  • підтримка психічного здоров'я населення у зв'язку з пандемічною втомою;
  • національні стратегії вакцинації.

Дослідження про коронавірус

Які пацієнти з COVID-19 є найзаразнішими

Інфекціоністи з Туреччини провели власне дослідження та назвали категорію пацієнтів з COVID-19 з найвищим вірусним навантаженням. Результати роботи виявились непередбачуваними.

Результати дослідження демонструють, що у безсимптомних пацієнтів найвище вірусне навантаження. Робота інфекціоністів з міської лікарні Анкари (Туреччина) при Університеті імені Йилдирима опублікована у журналі Infection.