Новини про коронавірус в Україні 23 липня
Добова статистика COVID-19
Джерело: МОЗ
За минулу добу в Україні виявили 763 хворих на коронавірус, серед них 57 дітей та 15 медпрацівників. Від ускладнень коронавірусу померли 22 пацієнти.
Днем раніше Новини про коронавірус 22 липня: Дельта в Києві, нова ефективність AstraZeneca проти мутацій
До лікарень госпіталізували 446 хворих з симптомами COVID-19, які потребували медичної допомоги. Водночас одужали від коронавірусу ще 639 українців.
Динаміка тестування на коронавірус за добу:
- методом ПЛР – 18 411 тестів,
- методом ІФА – 7 630 тестів,
- експрес-тестами – 14 016.
COVID-19 в регіонах: добова статистика
- м. Київ – 226 випадків;
- Вінницька область – 8 випадків;
- Волинська область – 5 випадків;
- Дніпропетровська область – 39 випадків;
- Донецька область – 79 випадків;
- Житомирська область – 13 випадків;
- Закарпатська область – 5 випадків;
- Запорізька область – 26 випадок;
- Івано-Франківська область – 10 випадків;
- Київська область – 21 випадків;
- Кіровоградська область – 1 випадок;
- Луганська область – 27 випадків;
- Львівська область – 18 випадки;
- Миколаївська область – 18 випадків;
- Одеська область – 35 випадків;
- Полтавська область – 21 випадок;
- Рівненська область – 10 випадки;
- Сумська область – 26 випадків;
- Тернопільська область – 8 випадків;
- Харківська область – 67 випадків;
- Херсонська область – 37 випадків;
- Хмельницька область – 19 випадків;
- Черкаська область – 19 випадків;
- Чернівецька область – 22 випадки;
- Чернігівська область – 3 випадки.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Україна закупить інноваційні ліки від COVID-19, – Ляшко
Джерело: LB.ua
Україна зарезервувала 300 тисяч доз інноваційного американського препарату проти коронавірусу. Про це розповів глава Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко. При цьому він не назвав ні найменування препарату, ні термінів постачання. Відомо лише, що нині цей препарат перебуває на третьому етапі клінічних досліджень. А гроші за замовлену партію ще не вносилися.
Темпи вакцинації проти коронавірусу в Україні
Джерело: МОЗ
За минулу добу в Україні проти коронавірусу вакцинували рекордну кількість людей. Так, за добу 22 липня щеплення отримав 139 441 українець. 76 169 з них отримав першу дозу вакцини, а решта 63 272 – другу.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 920 068 людей:
- 1 дозу отримали – 2 920 066 людей,
- 2 дози – 1 619 131 українець (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном),
- Загалом в країні провели уже 4 539 197 щеплень.
Дані про вакцини проти коронавірусу / Інфографіка 24 канал
До теми Можливе зростання у 70% на тиждень, – у НАН спрогнозували розвиток епідемії COVID-19
Новини про коронавірус у світі 23 липня
Статистика поширення COVID-19 у світі
Джерело: РНБО
Станом на ранок 24 липня у світі зареєстрували більш ніж 193 мільйони інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли більш ніж 4,1 мільйона хворих. Натомість майже 127 мільйонів пацієнтів одужали.
Регулятор ЄС схвалив вакцину Moderna для дітей
Джерело: EMA
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 23 липня рекомендувало дозволити вакцину Moderna від COVID-19 для дітей у віці від 12 до 17 років. Це вперше, коли препарат дозволили використовувати на людях молодше 18 років.
Не привезли "Супутника V": Аргентина хоче розірвати контракт із Росією
Джерело: DW
В Аргентині – критична ситуація з вакцинацією проти коронавірусу. Країна закупила російську вакцину "Супутник V", проте потрібної кількості препаратів не відправили. Тепер у Буенос-Айресі роздумують над тим, аби розірвати контракт з Росією.
Таку інформацію оприлюднили ЗМІ. Вони отримали у розпорядження лист радниці президента Аргентини Сесілії Ніколіні на адресу Російського фонду прямих інвестицій. Саме РФПІ займається експортом вакцин.
У листі мовиться, що станом на липень 2021 року Аргентина не отримала 5,5 мільйона доз першого компонента препарату, і 13,1 мільйона – другого. Загалом Росія мала надіслати 30 мільйонів доз "Супутника V", а натомість аргентинці отримали лише 12 мільйонів.
Зауважимо: Аргентина також отримує інші вакцини проти коронавірусу від інших постачальників. Проте з цими поставками проблем немає.
До теми До червоної зони точно повернемось, – У МОЗ очікують нову хвилю коронавірусу вже восени
Дослідження та вакцини
У якому віці гірше діють COVID-вакцини
Джерело: Journal of the American Medical Association
Вчені з Орегонського університету охорони здоров'я і науки виявили, що люди у віці від 70 років мають у 6,8 разів нижчі рівні антитіл внаслідок вакцинації, ніж люди у віці 20 – 29 років.
Перша доза вакцини AstraZeneca знижує ризик смерті проти COVID на 82%
Джерело: AstraZeneca
Перша доза вакцини від AstraZeneca, названа Vaxzevria, на 82% ефективна проти випадків госпіталізації або смерті, викликаних штамом Бета та Гамма, а проти штаму Дельта – на 87%. Натомість рівень госпіталізації та смертей інфікованих штамом Альфа падає на 90% вже після першої дози.
Новий рекомендований інтервал між дозами Pfizer дає кращий імунітет: дослідження
Джерело: BBC
Британські дослідники виявили, що більший інтервал між першою та другою дозою вакцини Pfizer-BioNTech стимулює імунну систему виробляти більше антитіл і забезпечує кращий захист проти COVID-19. Крім того, вчені зазначили, що інтервал у 8 тижнів є потенційним рішенням протидії варіанту коронавірусу Дельта.
Назвали ознаки, які підвищують ризик виникнення постковідного синдрому
Джерело: Sage
Новий огляд досліджень показав, що деякі ознаки як мінімум вказують на ризик розвитку постковідного синдрому:
- До факторів ризику розвитку постковідного синдрому відноситься в першу чергу жіночу стать: відомо, що чоловіки більше схильні до важкого перебігу і смертності від COVID-19, однак у жінок набагато частіше (70 – 80%) зберігаються довгострокові наслідки інфекції.
- Крім того, ймовірність long covid підвищена у літніх людей і пацієнтів, які під час хвороби були госпіталізовані та потребували кисневої підтримки, страждали від задишки та болю в грудях.
- Серед супутніх захворювань, що підвищують ризик розвитку постковідного синдрому, автори огляду виділили гіпертонію, хвороби легенів і астму.
- Вчені також з'ясували, що люди, які пережили госпіталізацію, піддавалися величезному ризику посттравматичного стресового розладу (ПТСР) – важкий психоемоційний стан, який може тривати більше ніж місяць і супроводжуватися тривогою, безсонням, депресією, панічними атаками.
Назвали основні фактори, які підвищують ризик смерті молодих людей від коронавірусу
Джерело: Mayo Clinic
Науковці назвали захворювання, які підвищують ризик важкого перебігу у пацієнтів до 45 років. Це онкологічні захворювання, неврологічні розлади, ішемічна хвороба серця, гематологічні та ендокринні захворювання. Вчені також дізнались, що COVID-19 становить велику загрозу для людей з психічними захворюваннями, в тому числі на шизофренію, і порушеннями розвитку.
У дослідженні підтвердився і вплив приналежності до раси та етнічних груп: найвищий ризик смертності від коронавірусної інфекції було виявлено в азіатів, хоча в цій групі їх було небагато, всього 4,1%. На другому місці – чорношкірі пацієнти, на третьому – латиноамериканці.
До побічних ефектів вакцини від Johnson & Johnson включили новий синдром
Джерело: EMA
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) включило синдром Гієна-Барре до рідкісних побічних ефектів від вакцини Janssen американської компанії Johnson & Johnson. Всього в світі зареєстрували 108 випадків синдрому Гієна-Барре після вакцинації, при цьому щеплення препаратом від Johnson & Johnson отримали понад 21 мільйон людей. Відомо також про один летальний випадок.