Кількість інфікованих є найнижчою з червня минулого року. До лікарень госпіталізували 360 людини. Від ускладнень хвороби померли 40 пацієнтів. Водночас видужали 2 294 людини.
За весь час пандемії в Україні захворіли на коронавірус 2 235 096 людини . Станом на 30 червня одужало – 2 166 668 особи. Жертвами коронавірусу стали 52 340 мешканці країни. Добовий приріст інфікованих в регіонах України: м. Київ – 225 випадків; Вінницька область – 8 випадків; Волинська область – 15 випадків; Дніпропетровська область – 11 випадків; Донецька область – 48 випадків; Житомирська область – 8 випадків; Закарпатська область – 9 випадків; Запорізька область – 16 випадків; Івано-Франківська область – 5 випадків; Київська область – 26 випадків; Кіровоградська область – 1 випадок; Луганська область – 32 випадки; Львівська область – 30 випадків; Миколаївська область – 4 випадки; Одеська область – 27 випадків; Полтавська область – 26 випадків; Рівненська область – 18 випадків; Сумська область – 21 випадок; Тернопільська область – 1 випадок; Харківська область – 34 випадки; Херсонська область – 12 випадків; Хмельницька область – 9 випадків; Черкаська область – 30 випадків; Чернівецька область – 3 випадки; Чернігівська область – 14 випадків. *Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Динаміка вакцинації проти COVID-19 в Україні Джерело: МОЗ
Впродовж останньої доби 81 637 громадян отримали щеплення проти COVID-19. Одну дозу отримали 21 475 людей, повністю імунізовані - 60 162 людини.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 933 946 громадян:
з них отримали 1 дозу – 1 933 944 людини, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 649 524 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 2 583 468 щеплень. Станом на 29 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 756 424 людини. Що робити, якщо вас не записали на другу дозу Джерело: МОЗ
У відомстві наголосили, що усі, хто отримав першу дозу вакцини, гарантовано отримають другу. Це стосується всіх вакцин, які використовуються в Україні.
Для вакцинації другою дозою вас повинні запросити телефонним дзвінком за контактом, який ви залишили після першого щеплення. Але, якщо ближче до дати введення другої дози, з вами не зв'язались, це можна зробити самостійно. МОЗ опублікувало інфографіку, яким чином.
Як самостійно записатись на другу дозу вакцини / Інфографіка МОЗ
В окупованому Криму виявили коронавірус штаму Дельта Джерело: фейсбук Сергія Аксьонова
В окупованому Росією Криму вперше виявили коронавірус штаму Дельта та Альфа. На півострові спостерігається змішане циркулювання коронавірусу.
До слова, за минулу добу в Криму зареєстрували майже 300 нових випадків COVID-19. З початку пандемії коронавірусною інфекцією в Криму заразилися 48 386 людей.
Новини про коронавірус у світі 30 червня Статистика поширення COVID-19 Джерело: РНБО України Нині у світі зареєстрували майже 182 мільйони інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. Внаслідок недуги з життя пішли 3 936 792 пацієнти. Водночас видужали – понад 119 мільйонів хворих.
Станом на 30 червня у світі зафіксовано більш ніж 58 мільйонів активних хворих на COVID-19.
Коронавірус в Росії: другий день поспіль рекордна смертність Джерело: СтопКоронавірус.РФ
Станом на 30 липня у Росії зареєстрували 5 514 599 хворих на коронавірус. За минулу добу виявили 21 042 випадків інфікувань.
Найбільше нових хворих виявили в Москві (+5823), Петербурзі (+1503) та Підмосков'ї (+2583).
За минулу добу внаслідок коронавірусу у Росії померло 669 людей . Це новий добовий рекорд з початку пандемії.
Загальна кількість летальних випадків в країні зросла до 135 214. За цей період одужали 16 356 хворих. Загалом від початку пандемії хворобу подолали 5 000 393 громадян. Затримка постачання: Гватемала вимагає від Росії повернути гроші за "Супутник V" Джерело: Republica
Гватемала наполягає, щоб Російський фонд прямих інвестицій повернув їй приблизно 6 мільярдів рублів. Таку суму країна заплатила за постачання 16 мільйонів доз вакцини "Супутник V".
Глава МЗС Гватемали Амалія Флорес повідомила, що у Росії є 5 днів, аби повернути отриманий аванс. Політикиня наголосила: якщо Росія матиме змогу продати вакцину згодом, Гватемала заплатить за препарат після його постачання.
В ЄС не визнали Covishield, якою вакцинують українців Джерело: ВВС
В Євросоюзі визнали вакцину проти COVID-19 AstraZeneca, але не її індійський аналог Covishield. Наразі індійців, щеплених індійським препаратом, не пускають в країни ЄС.
З 1 липня 2021 року імунізовані схваленими регулятором ЄС (Європейським агентством з лікарських засобів) вакцинами люди можуть в'їжджати до цього блоку і вільно переміщатися всередині нього.
Поки що ЕМА визнала чотири вакцини: Джерело: EMA Moderna/Spikevax, Pfizer-BioNTech/Comirnaty, Johnson&Johnson/Janssen, а також вироблену на європейських заводах Oxford-AstraZeneca/Vaxzevria Зверніть увагу! Попри те, що AstraZeneca належить до вакцин, які визнані в Євросоюзі, це не поширюється на індійський препарат Covishield, який виготовили в Інституті сироватки Індії.
До слова, дані про те, чи пускають до ЄС щеплених "астразенекою" від південнокорейської SK BioScience, відсутні.
До ЕMA наразі розглядає для схвалення, але їх не затверджено для використання такі вакцини: німецький препарат CureVac (CVnCoV); американський Novavax (NVX-CoV2373); російський Sputnik V; китайська вакцина Sinovac.
Препарат Covishield немає навіть в списку вакцин ЕMA, які планують розглянути для схвалення, тобто найближчим часом ЄС не включить Covishield у список вакцин, що дозволені для в'їзду на територію Євросоюзу.
Увага Коронавірус змінює клітини крові в усіх, хто перехворів на нього
Дослідження про коронавірус Moderna є ефективною проти небезпечного штаму Дельта Джерело: CNBC
Вакцина Moderna ефективна проти індійського штаму коронавірусу, який має назву Дельта. Вакцину протестували на інших відомих штамах коронавірусу – препарат також показав високу ефективність.
Результати: Moderna набагато ефективніша по виробленню антитіл проти варіанту Дельта, ніж проти варіанту Бета, вперше виявленого в Південній Африці. Відкрили механізм утворення заразніших штамів SARS-CoV-2 Джерело: Duke Health
Вчені виявили, що поясненням високої стійкості нових штамів до антитіл є зміни в спайковому білку. Водночас у варіанті альфа та дельта ці зміни різні, зокрема, бразильський і південноафриканський варіанти мають один механізм, а, наприклад, британський інший.
Наскільки стійкий імунітет після легкого перебігу коронавірусу Джерело: medRxiv
Дослідження ґрунтується на даних 469 добровольців, які погодилися здавати зразки крові для визначення антитіл до коронавірусної інфекції. Під час першого тестування з жовтня по грудень 2020 року антитіла до SARS-CoV-2 були виявлені у 145 учасників.
Близько 85% пацієнтів з позитивними результатами тестування перенесли COVID-19 в легкій формі. Практично у всіх учасників (95%) були виявлено два види антитіл до інфекції IgG: до S-білка і N-білка. У 8 зразках виявили тільки один з видів антитіл, а ще в 4 – жодного з них.
Кількість різновидів коронавірусу у світі зростає. А щеплення навіть двома дозами вакцин не стовідсотково вбереже від зараження новими штамами. Разом з тим, нові види недуги продовжують набирати обертів. Про це 24 каналу розповіла епідеміологиня Наталія Виноград.
За її словами, ВООЗ пропонує нові класифікації на вже давно відомі штами. Зараз вони дістали нову паралельну назву, щоби дотримуватись етичних норм і не прив'язуватись до національних особливостей.