Новини про коронавірус в Україні 24 жовтня
Статистика поширення хвороби
Джерело: МОЗ
Впродовж минулої доби, 23 жовтня, в Україні інфікувалися коронавірусом 20 791 людини. Серед них – 1 533 дітей та 237 медпрацівників.
Увага Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують
До лікарень госпіталізували 5 924 людини з вираженими симптомами коронавірусу. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 386 пацієнтів. Водночас видужала – 6 081 особа.
Як просуваються тестування
Впродовж минулої доби в Україні провели 110 224 тестів на коронавірус, зокрема:
- методом ПЛР – 59 357;
- методом ІФА – 11 708;
- досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 39 159.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (2211), Львівській (1509), Харківській (1508), Одеській (1403) і Донецькій (1380) областях.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 998 випадків;
- Вінницька область – 422 випадки;
- Волинська область – 395 випадків;
- Дніпропетровська область – 2211 випадків;
- Донецька область – 1 380 випадків;
- Житомирська область – 950 випадків;
- Закарпатська область – 211 випадків;
- Запорізька область – 1 060 випадків;
- Івано-Франківська область – 737 випадків;
- Київська область – 880 випадків;
- Кіровоградська область – 163 випадки;
- Луганська область – 270 випадків;
- Львівська область – 1 509 випадків;
- Миколаївська область – 366 випадків;
- Одеська область – 1 403 випадки;
- Полтавська область – 970 випадків;
- Рівненська область – 488 випадків;
- Сумська область – 908 випадків;
- Тернопільська область – 647 випадків;
- Харківська область – 1 508 випадків;
- Херсонська область – 1 085 випадків;
- Хмельницька область – 897 випадків;
- Черкаська область – 598 випадків;
- Чернівецька область – 499 випадків;
- Чернігівська область – 236 випадків.
Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Вакцинація в Україні
За минулу добу 177 730 людей вакцинували проти COVID-19. Одну дозу отримали 129 530 людей, повністю імунізовані – 48 200 людей.
Загалом від початку вакцинальної кампанії щепили 8 890 454 людини, з них отримали одну дозу – 8 890 452 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 963 577 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
Загалом провели 15 854 029 щеплень.
Як записатися на вакцинацію та які документи потрібні?
Записатися на вакцинацію можна через свого сімейного лікаря або сервіс Helsi. Маломобільні люди можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або, знову ж таки, через свого лікаря.Якщо у вас підписана декларація з сімейним лікарем, жодних документів не потрібно. Якщо ж ні, з собою потрібно взяти паспорт та ІПН.
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
В якій карантинній зоні перебуває кожна область України
Джерело: МОЗ
Ситуація з коронавірусом в Україні досі не найкраща. Останнім часом хворих – у межах 20 тисяч. Вже 6 регіонів перейшли до червоної зони карантину, скоро і їх побільшає. До червоної зони потрапили такі області:
- Дніпропетровська;
- Донецька;
- Запорізька;
- Одеська;
- Сумська;
- Херсонська.
Рівненська та Миколаївська області перейдуть до червоної зони карантину з 26 жовтня 2021 року.
Детальніше тут В якій карантинній зоні перебуває кожна область України: МОЗ оновило карту
Лікар звернувся до всіх щеплених від COVID-19 в Україні
Джерело: телеграм Жиравецького
Львівський лікар Тарас Жиравецький звернувся до всіх вакцинованих українців. Він заявив, що щеплення від коронавірусу не на 100% захищає від зараження. Ба більше, не дає людині "зелене" світло. Він нагадав, що зараз дуже важливо зробити щеплення, оскільки ситуація важка. Наприклад, тільки у Львівській області 90% госпіталізованих пацієнтів – нещеплені.
Карантинні зони / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
В Одесі "продають" місця в реанімації
Джерело: Одесса INFO
Ситуація в реанімаціях Одеси, де приймають хворих на коронавірус, вже тривалий час критична. Для хворих не вистачає кисню, а для пацієнтів з не COVID-19 – місць. Місцеві медіа повідомляють, що важким хворим на інфекцію пропонують заплатити значну суму за місце в реанімації.
Києві антивакцинаторське кафе запрошує "вільних людей"
Джерело: 24 канал
У Києві через збільшення кількості хворих найближчим часом можуть ввести червону зону карантину. У цей складний час київський заклад Nebos заявив, що приймає відвідувачів без "маски" та "вакцинації".
На Буковині ввели жорсткі обмеження для невакцинованих
Джерело: Чернівецька ОДА
Буковина перебуває "за крок від червоної зони". Саме тому там вводять жорсткі обмеження для невакцинованих людей. Саме тому з 24 жовтня сертифікат про вакцинацію, чинний ПЛР- чи експрес-тест або ж документ, що свідчить про одужання від COVID-19 потрібно показати, щоб:
- відвідувати заклад громадського харчування, спортивні, культурні, розважальні та інші установи;
- їздити громадським транспортом, а також мовиться про нерегулярні та регулярні перевезення в області.
Мешканці червоних зон штурмують центри вакцинації
Джерело: інстаграм-сторінка "Типичный Мариуполь"
Станом на 24 жовтня у червоній зоні карантину перебувають 7 областей. У цих регіонах діють жорсткі обмеження для невакцинованих громадян. Аби мати більше свобод, нещеплені громадяни почали масово вакцинуватися. Роблять вони це, очевидно, в останній момент.
У черкаських реанімаціях – жодного щепленого проти COVID-19 пацієнта
Джерело: Черкаська ОДА
Лікарняні ліжка у Черкаській області заповнені наполовину. Директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна розповіла, що також немає жодного вакцинованого серед тих, хто помер від ускладнень.
Також серед тих, хто потрапив до реанімації із важким перебігом коронавірусу, – жодного вакцинованого проти цієї недуги.
Зараз через перенавантаження персонал лікарень виснажений, випадки складніші. Ми можемо розгортати додаткові ліжка, відкривати госпіталі, але хто буде тут працювати?
– заявила медикиня.
Додала, що потрібні фахівці з конкретною спеціалізацією. Директорка інфекційної лікарні також додала, що вакцинація – це єдиний спосіб захиститися від тяжкого перебігу хвороби.
За словами очільника Черкаської області Олександра Скічка, ковідні ліжка в лікарнях області заповнені на майже 50%. Серед госпіталізованих – найбільше людей старших за 50 років – 79%.
"Ця категорія людей стабільно в зоні найбільшого ризику. Темпи поширення хвороби невтішні. Цього разу летальність теж значно вища. Перехід до "червоної" карантинної зони – питання найближчого часу. Тож раджу не зволікати, вакцинуватися самим та допомогти із цим своїм рідним", – додав Скічко.
Новини про коронавірус у світі 24 жовтня
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на 24 жовтня у світі виявили понад 243 мільйона хворих на коронавірус та більш ніж 4,9 мільйона смертей серед пацієнтів.
Від початку пандемії найбільше інфікованих вірусом SARS-CoV-2 виявили у США – більш ніж 45 мільйонів. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених закривають: Велика Британія, Туреччина, Росія, Індія. Сьогодні шосту сходинку посіла й Україна.
Естонія через пандемію COVID-19 призупинить планові операції
Джерело: ERR
Заклади охорони здоров'я Естонії тимчасово почнуть шпиталізовувати лише пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги. Відповідне рішення почне діяти з 25 жовтня у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19.
Німеччина подарувала Україні 1,5 мільйона доз COVID-вакцини
Джерело: DW
Німеччина безоплатно передала Україні 1,5 мільйона доз вакцини проти коронавірусу. Партії препарату AstraZeneca передали також й іншим країнам.
Дослідження коронавірусу
Вчені довели, що коронавірус впливає на пам'ять
Джерело: NBC News
Коронавірус здатний негативно впливати на пам'ять навіть через кілька місяців після одужання. Також у багатьох людей починаються труднощі з багатозадачністю, швидкістю обробки інформації і фокусуванням.