За минулу добу в Україні виявили 937 хворих на коронавірус. З них 33 дитини та 24 медпрацівники. Від ускладнень хвороби померли ще 58 пацієнтів.
До лікарень госпіталізували 559 людей. Водночас виписали ще 2 471 хворого.
Добовий приріст захворюваності в регіонах Київ – 223 випадки; Вінницька область – 16 випадків; Волинська область – 24 випадки; Дніпропетровська область – 59 випадків; Донецька область – 51 випадок; Житомирська область – 17 випадків; Закарпатська область – 8 випадків; Запорізька область – 42 випадки; Івано-Франківська область – 14 випадків; Київська область – 51 випадок; Кіровоградська область – 15 випадків; Луганська область – 18 випадків; Львівська область – 48 випадків; Миколаївська область – 35 випадків; Одеська область – 30 випадків; Полтавська область – 18 випадків; Рівненська область – 26 випадків; Сумська область – 24 випадки; Тернопільська область – 6 випадків; Харківська область – 57 випадків; Херсонська область – 30 випадків; Хмельницька область – 49 випадків; Черкаська область – 33 випадки; Чернівецька область – 11 випадків; Чернігівська область – 32 випадки. Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Наскільки вакциновані українці захищені від штаму Дельта: пояснення Ляшка Джерело: 24 канал
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що перебіг хвороби, викликаної "Дельта" штамом коронавірусу, є важчим. Але вакциновані українці від нього захищені.
РНБО оголосила основні кроки протидії поширенню штаму Дельта Джерело: МОЗ України
В Раді національної безпеки та оборони України обговорили заходи боротьби з розповсюдженням штаму Дельта (індійського) в Україні. Після їхнього затвердження відправлять на розгляд уряду:
Головними рекомендаціями залишаються обов’язкові ПЛР-тести для в'їзду з Індії, Португалії, Великої Британії та РФ, зроблені не пізніше, ніж за 48 годин. Також обов’язковим є ПЛР-тест на пунктах пропуску з окупованих територій Донецької, Луганської області та Криму. Також у відомстві наголосили на важливості вакцинації та дотримання профілактичних заходів коронавірусу. Для державних установ рекомендують посилення якісного відстеження контактів з інфікованими особами, посилення лабораторної складової для виявлення нового штаму Дельта, вдосконалення протоколів лікування інфекції та вакцинації медичних працівників. Протидія штаму Дельта / Інфографіка МОЗ
До теми Небезпечний мутант: що відомо про штам коронавірусу "Дельта", який вже в Україні
Новини про коронавірус у світі 24 червня Поширення вірусу у світі Джерело: РНБО України
Нині у світі зареєстрували понад 179 мільйонів випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Внаслідок недуги з життя пішли 3 892 106 пацієнтів. Водночас видужали – понад 117 мільйонів інфікованих.
Станом на 24 червня по всьому світі зафіксовано близько 58 мільйонів активних хворих на COVID-19. Ці всі люди нині лікуються від хвороби.
Штам Дельта атакує Росію: у Москві та Петербурзі рекордна смертність Джерело: ТСН
У Москві й Санкт-Петербурзі другий день поспіль фіксують рекордну кількість померлих внаслідок коронавірусу. 24 червня там повідомили про 92 та 99 смертей відповідно. А по країні зафіксована рекордна кількість випадків зараження від січня 2021 року – 20 182.
В Індії зафіксували першу смерть від нового штаму коронавірусу Дельта Плюс Джерело: Тhe Indian Express
В індійському штаті Мадхья-Прадеш помер інфікований штамом коронавірусу Delta Plus. Зазначається, що пацієнт не був вакцинований проти COVID-19. Окрім цього, в штаті зареєстрували ще 4 випадки інфікування штамом Дельта Плюс. Ці хворі були вакциновані та одужали.
Небезпечний штам коронавірусу Дельта вже у Польщі Джерело: PolskieRadio
Станом на 23 червня у Польщі було виявлено 96 випадків зараження штамом коронавірусу Дельта. Епідеміологічні дослідження Головної санітарної інспекції (GIS) показують, що захворіли люди, які не виїжджали за межі країни та не контактували з мандрівниками.
У США в інструкціях деяких вакцин проти COVID-19 попереджатимуть про можливе запалення серця Джерело: AFP
Органи охорони здоров'я США оновлять офіційну інструкцію мРНК-вакцин проти COVID-19 (Pfizer і Moderna) застереженнями для підлітків і молодих людей після виявлення можливого зв'язку з рідкісними випадками запалення серця. Хоча кількість випадків невелика, вони все ж таки вища, ніж можна було б очікувати в цих вікових групах. Водночас зазначається, що загальні переваги як і раніше "явно" переважують ризики.
ВООЗ дозволила вакцинувати дітей проти коронавірусу Джерело: ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала рекомендації з вакцинації населення проти COVID-19 і інших профілактичних заходів під час пандемії. В ній вперше заявила, що дітей можна вакцинувати проти коронавірусу. Нова заява ВООЗ підтверджує рішення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) включити пацієнтів 12 – 15 років в програму вакцинації компанії Pfizer-BioNTech.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Moderna раптово та без пояснень змінила назву своєї вакцини проти коронавірусу Джерело: EMA
Американська компанія Moderna змінила назву своєї вакцини від коронавірусу. Тепер вона називатиметься Spikevax.
ВООЗ висловила претензії до заводу, на якому виробляють "Супутник V" Джерело: The Guardian
Всесвітня організація охорони здоров'я виявила проблеми з заходами, які використовують на заводі з виробництва російської вакцини "Супутник V" "Фармстандарт-УфаВІТА" в Башкортостані. Перевірка ВООЗ також виявила проблеми з перехресним зараженням і стерильністю, відстеженням і ідентифікацією партій вакцин на "Фармстандарт-УфаВІТА". Ця компанія відповідає за розлив у флакони доз "Супутник V", вироблених в інших країнах.
Дослідження коронавірусу Достатньо кількох секунд: як передається штам коронавірусу Дельта Джерело: ABC NEWS
В Австралії попередили, що для передачі коронавірусу Дельта більше не потрібно 15 хвилин контакту з інфікованим, як це було з початковими варіантами SARS-CoV-2. Нині коронавірус може передатися навіть під час миттєвого контакту з хворим – від 5 до 15 секунд.
Як COVID-19 шкодить мозку: що показали результати розтину Джерело: Nature
Вчені проаналізували мозкову тканину 8 пацієнтів, які померли внаслідок COVID-19, і 14 людей, які померли з інших причин. Мозок померлих від COVID-19 виявився дуже схожим на мозок тих людей, які помирають від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.
Коронавірус впливає на чоловіче здоров'я: нові докази Джерело: MDPI
Легені – далеко не єдина мішень для коронавірусу. Вчені отримують все більше підтверджень того, що інфекція вражає різні органи, в тому числі репродуктивну систему. Нове дослідження на хом'яках показало, що чоловіки з COVID-19 можуть зіткнутися з великими проблемами. Частинки SARS-CoV-2 були виявлені в сім'яниках всіх заражених хом'яків протягом першого тижня, проте пізніше рівень вірусного навантаження поступово знижувався.
На підтвердження своїх висновків автори дослідження відзначили, що пацієнти з коронавірусом нерідко скаржаться на болі в паховій області і яєчках, у деяких з них знижувався рівень тестостерону. Крім того, під час розтину тіл померлих від COVID-19 виявило порушення роботи тестикул на клітинному рівні.