Новини про коронавірус в Україні 21 липня
Джерело: МОЗ
За минулу добу в Україні захворіли на коронавірус 655 людей. З них – 37 дітей та 18 медпрацівників. Від ускладнень коронавірусу, на жаль, померли 13 пацієнтів. Госпіталізації потребували 508 пацієнтів.
До теми Новини про коронавірус 20 липня: новий етап вакцинації в Україні, вакцинація та вагітність
За добу протестовано:
- методом ПЛР – 18 151 особу,
- методом ІФА – 9 082 осіб,
- експрес-тестами – 16 270 осіб.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Вакцинація в Україні
Джерело: МОЗ
Всього від початку липня 2021 року в Україні зробили більше щеплень проти COVID-19, аніж за червень – понад 1,6 мільйона. Від учора проти коронавірусу вакцинували 100 003 людини: одну дозу отримали 60 587 людей, повністю імунізовані – 39 416 людей.
Для України відкриються ще 6 країн ЄС
Джерело: "Європейська правда"
Вже до кінця тижня українці матимуть змогу вільно в'їжджати на територію ще 6 європейських країн. Про це повідомляє низка ЗМІ. Мовиться про Австрію, Ісландію, Іспанію, Люксембург, Португалію та Нідерланди. Крім того, Австрія та Іспанія можуть відкритися вже з 22 липня.
Цікаво У Франції без COVID-паспортів заборонили ходити в кінотеатри, театри, музеї та на масові заходи
Moderna у Києві
Джерело: HELSI.ME
На базі Міжнародного виставкового центру (МВЦ) у Києві відкрили запис на щеплення вакциною Moderna. Імунізуватися можуть всі охочі віком від 18 років. Щеплення проходитиме з 22 по 25 липня.
На Львівщині є підозра на штам Дельта
Джерело: "Твоє місто"
У 6 жителів Львівщини підозрюють новий небезпечний штам коронавірусу Дельта. 4 людини повернулись з Росії, а двоє – з Великої Британії. У деяких пацієнтів підтвердили коронавірус. Наразі вони перебувають у лікарні.
Україна отримає 13 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу
Джерело: 24 Канал
До осені Україна має отримати ще 13 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. Він нагадав, що зараз в Україні є 4 різних препарати.
Спалах COVID-19 в окупованому Криму
Джерело: АРК
Через спалах коронавірусної інфекції, в окупованому Криму починає виникати дефіцит ліжкомісць в лікарнях. Нині вони майже всі практично заповнені. Прогнози щодо зниження захворюваності коронавірусу на окупованому півострові зовсім невтішні.
Увага Де вакцинуватися препаратом Moderna у Києві: запис відкрито
Причина смертності в Україні
Джерело: Держстат України
Коронавірус є частішою причиною смерті в Україні, ніж рак. За січень – травень 2021 року в Україні померло 299 964 людей:
- COVID-19 став причиною смерті 33 912 людей;
- злоякісні новоутворення (рак) забрали життя 30 333 громадян;
Всього в травні померло 57 293 українців. Зокрема внаслідок ускладнень коронавірусу – 6 327 людей.
Новини про коронавірус у світі 21 липня
Статистика поширення COVID-19 у світі
Джерело: РНБО
Станом на ранок 21 липня у світі зареєстрували 191 420 118 випадків інфікування SARS-CoV-2. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 4 116 949 хворих. Водночас 125 970 956 мільйонів пацієнтів – одужали.
ВООЗ попереджає про штам Лямбда
Джерело: твітер ВООЗ
У світі почалось поширення штаму коронавірусу Лямбда. Вперше цей варіант COVID-19 виявили у Перу в грудні 2020 року. Нині його зафіксували в 30 країнах світу. Всесвітня організація охорони здоров'я уважно стежить за цим варіантом коронавірусу.
Кіпр оновив дані для українських туристів
Джерело: Сyprus Flight pass
Влада Кіпру заявила, що впускатиме вакцинованих іноземних мандрівників. Зокрема, тих, що отримали щеплення китайською вакциною CoronaVac. Щоб подорожувати на острів без обмежень потрібно мати дійсне свідоцтво про щеплення, дата поїздки не має перевищувати 180 днів з моменту першого позитивного результату. Також вони повинні мати сертифікат ЄС Digital COVID Recovery.
Дані про вакцини проти коронавірусу / Інфографіка 24 канал
Як медичні маски забруднюють планету
Джерело: BMJ Open
За оцінками фахівців, внаслідок пандемії COVID-19 щодня утворюється до 7200 тонн медичних відходів, велика частина яких – одноразові маски. Втім фінансові та екологічні збитки можна значно скоротити. Вихід з ситуації – багаторазові маски.
Більше тут Світ задихається в масках: знайшли спосіб скоротити медичні відходи
Нові заборони у Франції
Джерело: RFI
Від 21 липня у Франції не можна відвідувати низку закладів – кінотеатри, музеї, театри, стадіони, ярмарки та різні масові заходи – без СOVID-сертифіката. Людей з цим сертифікатом будуть пускати не лише в будівлі, але і на всі заходи, які відбуваються у громадських місцях.
Гейтс і Сорос придбали виробника тестів COVID-19
Джерело: Forbes
Фонд економічного розвитку Сороса і Фонд Білла і Мелінди Гейтс оголосили про запуск нової ініціативи "Здоров'я в глобальному доступі". Вони взяли участь в угоді з придбання компанії Mologic – виробника тестів COVID-19 для надання допомоги найбіднішим регіонам у світі, що потерпають від вірусних хвороб.
Невідомий вірус виявили у кажанів з Великої Британії
Джерело: Scientific Reports
Вчені з Університету Східної Англії зібрали фекалії десятків дрібних підковоподібних мишей в Сомерсеті, Монмутширі й Уельсі в серпні й вересні 2020 року. Вони виявили невідомий раніше сарбековірус.
Понад 1 мільйон дітей стали сиротами через пандемію
Джерело: The Lancet
У Великій Британії дослідники провели перший глобальний аналіз серед смертей від COVID-19, через які діти залишилися без батьків або опікуна. За оцінками дослідників, в перші 14 місяців пандемії понад 1 мільйон дітей втратили одного або обох батьків. Ще приблизно 500 тисяч втратили бабусю або дідуся.
Важливо Від деменції страждає більше молодих людей, ніж вважалося
У Гренландії заборонили користуватися громадським транспортом невакцинованим
Джерело: The Local
Дослідження коронавірусу
Вчені підрахували ризики від COVID-19 для людей всіх вікових груп
Джерело: CDC
Вчені зі США розробили спеціальну таблицю, у якій порівняли ризики заразитися, потрапити до лікарні і померти від COVID-19, незалежно від віку. Наприклад, ті, кому від 30 до 39 років ризикують захворіти у 3 – 4 рази більше, ніж тим, кому 18 – 29.
Важливо Чоловіки більше за жінок впливають на глобальне потепління, – дослідження
Ефективність китайської вакцини проти мутацій
Джерело: Channel News Asia
Китайська вакцина проти COVID-19 від Sinopharm є менш ефективною в боротьбі проти штаму "дельта". У вакцинованих виявили скорочення рівня антитіл в 1,38 раза.
"Ахіллесова п'ята" коронавірусу
Джерело: Goethe-Universität Frankfurt am Main
Вчені з Німеччини визначили специфічні ділянки геному SARS-CoV-2, які є ідеальними мішенями для лікування. Все через те, що вони майже ніколи не піддаються мутаціям.