Новини про коронавірус в Україні 16 листопада
Добова статистика
Джерело: МОЗ
За минулу добу, 15 листопада, в Україні виявили 16 308 нових хворих на COVID-19. Відомо, що серед них 1 168 дітей та 327 медпрацівників.
До теми Жодного хворого у Мелітополі, Вінниччина "почервоніла": новини про коронавірус 15 листопада
На жаль, коронавірус забрав життя ще 838 людей. Це найбільша кількість від початку пандемії в Україні. Найвищий добовий приріст смертності зафіксували у Донецькій області, де вчора померли аж 102 інфікованих.
За цей самий період до лікарень госпіталізували 2 264 пацієнти з підтвердженим COVID-19 або підозрою на наявність хвороби. Тим часом одужали 21 914 хворих.
Охоплення тестування населення
Впродовж 15 листопада в Україні провели 112 896 тестів на коронавірус різними способами, зокрема:
- методом ПЛР – 45 674,
- методом ІФА – 13 529,
- досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 53 693.
Ситуація в регіонах
Вчора найбільшу кількість нових хворих на коронавірус зафіксували у Дніпропетровській (1 635), Одеській (1 549), Запорізькій (1 084), Полтавській (1 000) областях та у Києві (1 481).
Нові випадки захворювання в регіонах за добу:
- Київ – 1 481 випадок;
- Вінницька область – 619 випадків;
- Волинська область – 627 випадків;
- Дніпропетровська область – 1 635 випадків;
- Донецька область – 736 випадків;
- Житомирська область – 301 випадок;
- Закарпатська область – 379 випадків;
- Запорізька область – 1 084 випадки;
- Івано-Франківська область – 325 випадків;
- Київська область – 754 випадки;
- Кіровоградська область – 127 випадків;
- Луганська область – 337 випадків;
- Львівська область – 770 випадків;
- Миколаївська область – 842 випадки;
- Одеська область – 1 549 випадків;
- Полтавська область – 1 000 випадків;
- Рівненська область – 653 випадки;
- Сумська область – 387 випадків;
- Тернопільська область – 280 випадків;
- Харківська область – 547 випадків;
- Херсонська область – 153 випадки;
- Хмельницька область – 387 випадків;
- Черкаська область – 762 випадки;
- Чернівецька область – 247 випадків;
- Чернігівська область – 326 випадків.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Джерело: Worldometers / Інфографіка 24 канал
Вакцинація в Україні
Джерело: МОЗ
Вакцинальна кампанія проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. Відтоді в країні провели понад 21 мільйон щеплень обома дозами.
За минулу добу, 15 листопада, щеплення проти коронавірусу отримали 268 088 людей. 102 908 з них отримали першу дозу вакцини, інші 165 180 – другу.
Цікавий факт Дике плем'я з Амазонки вимагає у туристів сертифікат про COVID-вакцинацію: кумедне фото
Щеплення проводилось 1 169 мобільними бригадами з імунізації, у 3 222 пунктах щеплення та у 445 центрах вакцинації населення.
Загальна кількість вакцинованих в країні
Від початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу щепили 12 331 552 людину, 12 331 550 з них отримали першу дозу вакцини. Натомість повністю імунізовані та отримали дві дози – 8 887 415 людей.
Загалом в країні провели 21 218 965 щеплень, для цього використовувались такі препарати:
- Covishield (AstraZeneca) – 487 187,
- Coronavac – 3 991 454,
- Cominarity (Pfizer-BioNTech) – 5 189 617,
- AstraZeneca – 1 522 617,
- Janssen (Johnson & Johnson's) – 20 680,
- Moderna – 1 119 997.
Записатися на вакцинацію – дуже просто
Записатися на вакцинацію можна через сімейного лікаря або сервіс Helsi. У крайньому разі можна просто прийти та стати в живу чергу.
Маломобільні люди можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або за допомогою свого лікаря.
Зауважимо, що для вакцинації не обов'язково мати заключену декларацію з лікарем – достатньо взяти з собою паспорт та ІПН. Якщо ж ви маєте сімейного лікаря, то жодних документів брати не потрібно, оскільки вся необхідна інформація вже є в базі.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 канал
Київський крематорій почав працювати вдвічі більше
Джерело: AFP
Із початком нової хвилі коронавірусу Київський крематорій почав спалювати удвічі більше тіл померлих, ніж влітку. Це напряму пов'язано із високою смертністю серед інфікованих та недостатнім рівнем вакцинації населення. Якщо влітку було в середньому 60 процесій на день, то зараз їх від 100 до 120.
Філарет підтримує вакцинацію, але сам щеплення не зробив
Джерело: 24 канал
Почесний патріарх Філарет заявив, що підтримує вакцинацію проти коронавірусу, бо цього "вимагає медицина". Однак сам він наразі не планує робити щеплення.
Я підтримую вакцинацію, тому що цього вимагає медицина. Хоча сам я не вакцинувався. Ну, не прийшов час,
– сказав Філарет.
Ковідна амністія в Україні
Джерело: 24 канал
У Міністерстві охорони здоров'я України роздумують над запровадженням "ковідної амністії". Тобто, люди, які купили підроблений сертифікат про вакцинацію, зможуть повідомити про те, де вони його взяли, й отримають можливість зробити справжнє щеплення.
Експерти сумніваються у тому, що така ініціатива, яку пропонує запровадити уряд та поліція, взагалі буде працювати, адже українці відмовляються щеплюватися не через брак вакцини, а через особисті переконання.
Більше тут Ковідна амністія в Україні: чи можна буде уникнути покарання за підробку сертифікатів
Чи вимагатимуть від випускників ПЛР або сертифікат для ЗНО-2022
Джерело: "Обозреватель"
В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли, що пробне ЗНО організують із дотриманням усіх протиепідемічних заходів як на вході до пунктів тестування, так і під час нього. Чи вимагатимуть від учасників ЗНО негативний ПЛР-тест на COVID-19 або щеплення? В УЦОЯО відповідають, що ні, не вимагатимуть. Принаймні поки що такого рішення немає.
Коли Україна почне виходити з червоної зони
Джерело: 24 канал
Станом на 16 листопада в Україні 18 областей перебувають у червоній зоні епідеміологічної безпеки. Це пов'язано з високим рівнем захворюваності на коронавірус. Однак з 22 листопада в МОЗ прогнозують поступовий вихід із жорстких карантинних обмежень.
Які області можуть першими вийти з червоної зони
Джерело: KSE
Вже з наступного тижня розпочнеться вихід регіонів України з червоної зони. Згідно з даними експертів Київської школи економіки (KSE), першими можуть вийти 4 області. Мовиться про Київську, Луганську, Одеську та Запорізьку області.
Які правила діють у червоній зоні
Червона зона передбачає найсуворіші обмеження карантину. Заборонена робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів. Не можна також проводити масові заходи.
Проте обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів будуть вакциновані.
Хто матиме право на бустерну дозу COVID-вакцини в Україні
Джерело: 24 канал
Міністерство охорони здоров'я України поки не проводить бустерну вакцинацію (3 дози). Однак наразі таке рішення обговорюють і, ймовірно, скоро третє щеплення стане доступним для певної категорії людей. Про це повідомили у відомстві на запит журналістів 24 каналу. Зараз лише розглядають питання проведення курсу ревакцинації для усього населення у 2022 році. А саме – для тих людей, які отримали щеплення у 2021 році.
Більше тут Поки не для виїзду за кордон: хто матиме право на бустерну дозу COVID-вакцини в Україні
Медики врятували хвору на COVID франківку
Джерело: Kurs
Медики Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні врятували 47-річну франківку, яку госпіталізували з коронавірусом. Їй вдалося вижити після 17 хвилин клінічної смерті. Лікарі називають це "другим народженням". Відомо, що жінка вакцинована не була.
Хто з 22 листопада не зможе користуватися приміським транспортом на Львівщині
Джерело: ЛОДА
За рішенням обласної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, з 22 листопада у приміському транспорті Львівщини почнуть діяти нові обмеження. Зокрема, усі пасажири повинні бути вакцинованими або мати свіжий негативний ПЛР-тест. Також усі пасажири повинні обов'язково перебувати у масках. Водночас ці обмеження не поширюватимуться на приватний транспорт, у якому перебувають люди, пов'язані спільним побутом.
СБУ вручила підозру "головному антивакцинатору"
Джерело: СБУ
Служба безпеки заблокувала діяльність антиукраїнської мережі та оголосила підозру в спробі захопити владу лідеру так званих "антивакцинаторів" та громадянину Росії. У відомстві не назвали імена підозрюваних, проте, за джерелами "УП", мовиться про Остапа Стахіва та Михайла Милостивого.
Звідки візьмуть гроші для виплати вакцинованим
Джерело: 24 канал
Володимир Зеленський 15 листопада анонсував виплату однієї тисячі гривень усім, хто двічі вакцинувався проти COVID-19. Згодом Денис Шмигаль розповів, звідки візьмуть кошти на ініціативу президента. Прем'єр-міністр заявив, що профінансують її самі ж українці, які платять податки.
Вчителі відмовляються вакцинуватись
Джерело: "Українська правда"
В Україні для вчителів запровадили обов'язкову вакцинацію. Водночас тих, хто відмовився, з 8 листопада відсторонили від роботи. За даними міністра освіти Сергія Шкарлета, невакцинованих працівників шкіл лишилось близько 5%.
Новини про коронавірус у світі 16 листопада
Поширення вірусу у світі
Джерело: Університету Джонса Гопкінса
Від початку пандемії у світі зафіксували понад 254,3 мільйона хворих на коронавірус. Станом на сьогодні вірус забрав життя понад 5 мільйонів 114 тисяч людей.
До країн із найбільшою кількістю випадків зараження COVID-19 входять США, Велика Британія, Росія, Туреччина, Німеччина та Україна.
У Чехії виявили новий штам коронавірусу
Джерело: іDnes
У Чехії вперше зареєстрували 3 випадки інфікування AY 4.2 – це різновид варіанту коронавірусу Дельта. Поширення цього штаму зараз ретельно контролюється.
У росіян, які захворіли після щеплення, анулюють COVID-сертифікат
Джерело: МОЗ Росії
У Росії QR-код після вакцинації повинен був діяти упродовж року. Але, згідно з новим наказом МОЗ, якщо людина заразилася коронавірусом після щеплення, термін дії сертифікату про вакцинацію буде анульований. Після одужання їй оформлять інший сертифікат, про перенесення хвороби.
Зверніть увагу Про які хвороби може свідчити неприємний запах з рота та тіла
До торгових центрів Польщі пропонують пускати лише вакцинованих
Джерело: Асоціація польських роботодавців у сфері торгівлі та послуг
У Польщі стрімко збільшується кількість нових хворих на коронавірус. Аби запобігти тотальному локдауну, але водночас зупинити поширення вірусу, до торгових центрів пропонують пускати лише вакцинованих.
Pfizer дозволив іншим компанію випускати свої таблетки
Джерело: The New York Times
Американська компанія Pfizer підписала угоду з Патентним пулом лікарських засобів, яка дасть змогу іншим фармацевтичним підприємствам виробляти їхні експериментальні ліки проти коронавірусної інфекції COVID-19. Кваліфіковані виробники ліків у всьому світі зможуть забезпечити новим препаратом 95 країн.
Увага На Буковині до лікарні з ботулізмом потрапили мати та син, які вживали консервовані гриби
Amazon приховувала кількість заражень COVID-19 серед працівників
Джерело: The Guardian
Генеральний прокурор Каліфорнії висунув звинувачення Amazon через неналежне інформування органів охорони здоров'я про кількість заражень COVID-19 всередині компанії. За це Amazon має сплатити 500 тисяч доларів штрафу.
Дослідження коронавірусу
Як пандемія впливає на депресію
Джерело: Intermountain healthcare
За найскромнішими оцінками, кожна третя людина у світі має хронічний стрес, і все більше людей страждають від депресії та тривожності. Як показало нове дослідження, ще більш вразливими є пацієнти, у яких діагностували депресію до пандемії. Аналіз даних показав, що у пацієнтів з депресією, яку діагностували до початку 2020 року, показники депресії стали вищими.
Скільки часу минає від появи симптомів коронавірусу до смерті
Джерело: брифінг МОЗ
Середній проміжок часу між появою перших симптомів у пацієнтів з COVID-19 до смерті у жовтні 2021 року складав 14 днів. Смертність є відкладеним показником і може продовжувати зростати впродовж двох тижнів після стабілізації захворюваності.
Через скільки днів після вакцинації формуються антитіла
Джерело: CDC
Зазвичай після повної вакцинації проти коронавірусу організму потрібно щонайменше два тижні, щоб сформувати імунну відповідь. Протягом цього часу у людини ще немає захисту, тому потрібно продовжувати дотримуватись заходів профілактики.
Як знизилась ефективність вакцин через Дельта-штам
Джерело: The EpochTimes
Ефективність вакцин проти коронавірусу почала знижуватися, коли з'явився Дельта-штам цієї недуги. Водночас щеплення і досі є одним із найкращих способів вберегти себе та своїх близьких.
Детальніше Як знизилась ефективність вакцин
Чому варто припинити користуватись сушарками для рук
Джерело: Journal of Hospital Infection
Вчені ще раніше довели, що звичні нам сушарки для рук у громадських туалетах супермаркетів, кіно чи ТЦ – можуть бути небезпечними для вашого здоров'я. У часи пандемії коронавірусу це питання дуже актуальне. Річ у тім, що вчені вважають сушарки "загрозою громадському здоров'ю", оскільки вони розповсюджують дуже багато бактерій. Тож безпечніше користуватись паперовими рушничками.