Новини про коронавірус в Україні 11 червня
Ситуація з COVID-19 в Україні
Джерело: МОЗ України
За минулу добу в Україні зареєстрували 1 603 нових випадків зараження коронавірусом. Серед нових хворих – 75 дітей та 72 медпрацівники.
Днем раніше Новини про коронавірус 10 червня: чи можна міксувати COVID-вакцини, смертність в Індії
За цей самий період до лікарень госпіталізували 762 хворих. На жаль, ще 70 людей померли від ускладнень, викликаних хворобою. Натомість 5 583 пацієнти одужали.
За добу протестовано:
- методом ПЛР – 25 837 людей,
- методом ІФА – 10 741 людину,
- експрес-тестами – 18 764 людини.
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Данія надасть Україні 500 тисяч доз COVID-вакцини
Джерело: Офіс Президента
Данія готова поставити в Україну 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу. Щоправда, поки що невідомо, якої. Варто зауважити, що в Данії схвалено лише 2 COVID-вакцини: Moderna та Pfizer-BioNTech.
Вакцинація в Україні: скільки людей отримало щеплення за добу
Джерело: МОЗ України
За минулу добу в Україні проти коронавірусу вакцинували 54 329 людей. 30 744 з них отримали першу дозу препарату. Ще 23 585 людей отримали кінцеву, другу дозу вакцини.
Від початку вакцинальної кампанії щеплення проти коронавірусу отримали 1 395 312 українців. 1 395 310 з них отримали 1 дозу препарату, а повністю імунізовані та отримали 2 дози – 204 038 людей. Загалом в країні провели 1 599 348 щеплень.
Депутатам й чиновникам у Києві колотимуть Pfizer поза чергою
Джерело: КМДА
У Києві починають масове щеплення депутатів, чиновників та суддів. Їм будуть колоти не Coronavac, а Pfizer. Також така категорія громадян не буде стояти у чергах – до них направлятимуть мобільні бригади. Така масова вакцинація розпочнеться з 14 червня.
До теми Ляшко назвав мутації COVID-19, які викликають у МОЗ найбільшу настороженість
Новини про коронавірус у світі 11 червня
Ситуація з захворюваністю у світі
Джерело: РНБО України
Станом на 11 червня коронавірусну інфекцію SARS-CoV-2 виявили у понад 174 мільйони людей по всьому світу. І хоч більш ніж 112 мільйонів з них вже одужали, недуга все ж забрала життя щонайменше 3 773 449 інфікованих.
Так, експерти та представники ВООЗ впевнені, що через недостатній обсяг тестування у багатьох країнах дані про кількість хворих та померлих можуть бути в рази вищими.є
У ВООЗ прогнозують осінній сплеск COVID-19 в Європі
Джерело: УНН
Представники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) визнали, що кількість нових випадків зараження коронавірусом, госпіталізацій і смертей швидко скорочується по всій Європі. Однак досі залишається високим ризик осіннього сплеску захворюваності через поширення більш заразного варіанту коронавірусу Delta, який вперше зафіксували в Індії.
В Індії знову різко зросла кількість хворих на "чорний грибок"
Джерело: NDTV
В Індії за три тижні кількість хворих на "чорний грибок", який найчастіше вражає перехворіли на COVID-19 людей, зросла на 150%. Всього в країні число хворих на мукормікоз перевищило 31 тисячу.
У Вашингтоні COVID-вакцинованих пригощатимуть марихуаною
Джерело: ТСН
У штаті Вашингтон (США) дорослим, які вакцинуються проти COVID-19, даватимуть безкоштовну цигарку з марихуаною. Таким чином влада штату хоче популяризувати й пришвидшити кампанію щеплення. Зазначається, що у кампанії можуть взяти участь тільки люди віком від 21 року й ті, які отримали лише 1 дозу вакцини.
Британія подарує бідним країнам 100 мільйонів доз вакцин від коронавірусу
Джерело: BBC
Премʼєр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що завдяки успіху програми вакцинації Велика Британія тепер може поділитися вакцинами. Перші 5 мільйонів доз передадуть до кінця вересня, а ще 25 мільйонів – до кінця року. Приблизно 20% доз доставлять по спеціальній угоді з країнами, які цього найбільше потребують, а решту передадуть через глобальну програму з розподілу вакцин COVAX. У наступному році Британія зможе доставити понад 100 мільйонів надлишкових доз.
Навчають понад мільйон медиків: Індія готується до нової хвилі пандемії COVID-19
Джерело: ThePrint
Індія розпочала активну підготовку до третьої хвилі пандемії COVID-19. Друга хвиля захворювання спричинила у країні колапс медичної системи. Цього разу уряд вирішив підготуватися заздалегідь. Загалом в країні розпочали навчання 1,17 мільйона людей. Вони виконуватимуть різноманітні завдання у сфері охорони здоров'я.
До теми Закупорка судин: вчені зрозуміли фізику утворення згустків крові
Дослідження, пов'язані з коронавірусом та COVID-вакцинами
З'єднання з омега-3 блокують коронавірус
Джерело: LSU Health Sciences Center New Orleans
Дослідники з Університету штату Луїзіана з'ясували, що з'єднання з поліненасичених жирних кислот заважають вірусу інфікувати здорові клітини. Окрім цього, вони ще й запускають вироблення протизапальних білків для захисту легенів.
Новий побічний ефект вакцини від AstraZeneca: у ЄС оновили рекомендації
Джерело: EMA
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) не рекомендує вакцинуватись проти коронавірусу вакциною від AstraZeneca людям з рідкісними кровотечами в анамнезі. Згідно з висновками ЕМА, COVID-вакцина від AstraZeneca підвищує ризик розвитку кровотеч. Тож, європейський регулятор додав до побічних ефектів препарату синдром витоку капілярів.
Джерело: CNN
Вчені з китайського Університету Шаньдуна зібрали та проаналізували зразки різних видів лісових кажанів з провінції Юанань, що на південному заході Китаю. Науковці виявили серед зразків 24 нові геноми коронавірусів. Що цікаво, 4 з них дуже схожі саме на вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19. Зауважимо, що дослідники збирали зразки у період з травня 2019 року по листопад 2020 року.
Чи може коронавірус стати причиною деменції: дослідження
Джерело: сайт клініки Клівленда
Вчені не знайшли переконливих доказів того, що SARS-CoV-2 вражає безпосередньо клітини мозку, однак вони визначили тісний зв'язок між SARS-CoV-2 і генами й білками, асоційованими з декількома неврологічними захворюваннями, в першу чергу, з хворобою Альцгеймера. Крім того, дослідники визначили, що COVID-19 може призводити до неврологічних запалень і пошкоджень мікросудин головного мозку, які відносять до ознак хвороби Альцгеймера.
Підтвердили ризик проблем з серцем після щеплення Pfizer і Moderna
Джерело: CNBC
Дослідження Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) підтвердило, що у молодих чоловіків 14-24 років після щеплень проти коронавірусу препаратами Pfizer і Moderna може виникнути міокардит (запалення серцевого м'яза). У компаніях Moderna і Pfizer заявили, що не встановили причинно-наслідковий зв'язок між препаратами і захворюванням.